معاون هماهنگ كننده ستادكل نیروهای مسلح؛

رویارویی با تهدیدات نوین نیازمند رویكرد نو در حوزه دفاع است

رویارویی با تهدیدات نوین نیازمند رویكرد نو در حوزه دفاع است

به گزارش سیاسی معاون هماهنگ كننده ستادكل نیروهای مسلح با تاكید بر اینكه پدافند غیرعامل باید یك گام از همه جلوتر باشد، اشاره كرد: با ظهور تهدیدات نوین مانند تهدیدات سایبری، الكترونیكی جنگ های آینده بسیار متفاوت خواهند بود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، مراسم تکریم و معارفه جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با حضور سردار علی عبداللهی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و معاونین و مدیران این سازمان با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شد.
معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و محور مقاومت و سالار شهیدان جبهه مقاومت سپهبد پاسدارحاج قاسم سلیمانی گفت: پرداختن به موضوع پدافند غیرعامل همچون ماموریت های نیروهای مسلح است که ما در دوران دفاع مقدس خلاء آنرا احساس کردیم.
علی عبداللهی اظهار داشت: بحث ارتقای تاب آوری و حفاظت از زیرساخت های حیاتی همچون موضوعات راهبردی در لایه دفاعی کشور است که با تشکیل سازمان پدافند غیرعامل و قرار گرفتن سردار جلالی در صدر آن اقدامات شایان توجهی دراین زمینه انجام شده است.
وی با اعلان اینکه مدل اقدامات سازمان پدافند غیرعامل کشور این است که باید یک گام جلوتر از بقیه همه باشد، اشاره کرد: این وظیفه خصوصاً در شرایط فعلی که تهدیدات متنوع تر، پیچیده تر و متفاوت تر از همیشه است بیشتر اهمیت خودرا نشان میدهد.
برای رویارویی با تهدیدات نوین نیازمند رویکرد نو در حوزه دفاع هستیم
عبداللهی با اعلان اینکه برای مواجهه با تهدیدات نوین نیازمند رویکرد، فکر و اندیشه نو در حوزه دفاع هستیم، گفت: اهمیت کار پدافند غیرعامل را بیش از همه ما فرماندهی معظم کل قوا دریافتند و این سازمان نیز بر طبق تدبیر ایشان تشکل شده است.
وی افزود: اگر روزی سازمان ها و بخش های مختلف کشور در زمینه اقدامات در رابطه با تاب آوری زیرساخت ها پراکنده کار می کردند امروز با همت سازمان پدافند غیرعامل کشور، این اقدامات به خوبی هدایت و راهبری شده و مثمرثمر واقع می شود. برای نمونه شکل گیری ساختار ادارات کل پدافند غیرعامل در استانداری ها سبب شده تا این اقدامات در استانها نیز پیگیری شده و کار پیشرفته تر و گسترده تر دنبال شود.
معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح با اعلان اینکه خلاء پدافند غیرعامل در دوران دفاع مقدس به مدد سازمان پدافند غیرعامل کشور پر شده است، اشاره کرد: اقدام و پیگیری های سازمان پدافند غیرعامل سبب شد تا خیلی از خلاء های قانونی در حوزه پدافند غیرعامل پر شود و با درک اهمیت پدافند غیرعامل، از برنامه چهارم توسعه به بعد، سازمان پدافند غیرعامل موضوعیت و مصوبه دارد.
این مقام عالی رتبه نظامی با اشاره به اینکه با عنایت رئیس ستادکل نیروهای مسلح و پیگیری های سردار جلالی جلسات کمیته دائمی پدافند غیرعامل بطور مستمر تشکیل می شود، اشاره کرد: معدود مجموعه هایی در کشور از اختیارات مشابه با اختیارات این کمیته برخوردار می باشند.
عبداللهی اشاره کرد: با پیگیری های سازمان پدافند غیرعامل کشور، خیلی از وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی همچون وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی کشور، توجه به ضوابط پدافند غیرعامل را جزو موضوعات مورد توجه خود قرار دهند و اقدامات بسیار موثری دراین زمینه انجام شده است. اینها همه نقطه قوت و نشان دهنده پیشرفت در کارهاست.
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با اعلان اینکه باید اقدامات بیشتری جهت تغییر نگرش مدیران نسبت به موضوعات پدافند غیرعامل انجام دهیم، اشاره کرد: باید مردم را در این عرصه آموزش داده و آگاهی ببخشیم چون هرچقدر ما ساختار را تقویت نماییم تا وقتی مردم توجیه نشوند در عمل با مشکل روبرو می شویم. دراین زمینه استفاده از ظرفیت رسانه خصوصاً رسانه ملی بسیار مهم و حیاتیست.
به گفته سردار عبداللهی اگر مردم به خوبی در مورد موضوعات پدافندی آموزش ببینند موضوع مدیریت بحران و عبور از آنرا تسهیل خواهد شد.
وی با اعلان اینکه با ظهور تهدیدات نوین مانند تهدیدات سایبری، الکترونیکی جنگ های آینده بسیار متفاوت خواهند بود، اشاره کرد: باتوجه به این مساله سازمان پدافند غیرعامل کشور باید از پویایی و پیش برندگی لازم در احصا و راه های مقابله با تهدیدات نوین برخوردار باشد. سازمان پدافند غیرعامل کشور باید اولویت ها را مشخص نماید و توان اصلی را روی اولویت ها همچون حوزه سایبری بگذارد.
معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح با اعلان اینکه رئیس ستادکل نیروی های مسلح اهمیت بسیاری برای پدافند غیرعامل قائل است، اشاره کرد: کار سازمان پدافند غیرعامل کشور راهبردی، سنگین و حساس است برای اینکه مغز متفکر کل کشور در حوزه پدافند غیرعامل است و در جلوگیری از غافلگیری ها وظیفه ای بسیار حساس و حیاتیست.
عبداللهی با تشکر از زحمات رئیس، معاون و کارکنان سازمان پدافند غیرعامل کشور همین طور اشاره کرد: این سازمان را سازمانی پویا، راهبردی و موثر می دانیم و اعلام می نماییم ستاد کل تمام قد پشتیبان سازمان پدافند غیرعامل کشور است.
عبداللهی با تقدیر از خدمات بهادار سردار زارعی برای وی آرزوی سلامتی و شفای عاجل کرد و اشاره کرد: حضور وی در مقام جانشین ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور، کمک خوبی برای سردار جلالی بود که کاملا دلسوزانه و متفکرانه در خدمت اهداف این سازمان، انجام وظیفه کردند.
وی همین طور با اشاره به تجارب سردار ساسانی اشاره کرد: سردار ساسانی در هر جا مشغول خدمت بوده اند خدمات بهادار ای را ارائه و نیروهای بهادار ای تربیت کرده اند و تجارب ذی قیمتی اندوخته اند.
معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: اشراف بر دانش تخصصی در حوزه پدافند غیرعامل و تجربه و تعهد سردار ساسانی، می تواند کمک موثری در برنامه ریزی و پیشبرد امور در مقام جانشینی سازمان پدافند غیرعامل باشد.
سازمان پدافند غیرعامل کشور بر طبق یک تفکر راهبردی شکل گرفته است
سردار محسن ساسانی جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز با اعلان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور یک سازمان راهبردی از نظر سطح، روش برنامه ریزی و مدیریت است، گفت: این سازمان بر طبق یک تفکر راهبردی شکل گرفته است و مادامی که این تفکر در آن ساری و جاری باشد پویا و موثر خواهد بود.
وی با اعلان اینکه چابکی سازمان پدافند غیرعامل کشور باعث شده است که این سازمان منشا اقدامات خوب و بهادار ای باشد، اشاره کرد: پدافند غیر عامل با وجود برخی کمبودها، عالمانه، برمبنای منظومه فکری و چارچوب علمی، هماهنگ، یکپارچه و هوشمند در جهت اهداف و ماموریت ها به پیش خواهد رفت.
جانشین سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به توفیقات سازمان در پیشبرد امور در دستگاه های اجرائی عنوان کرد: این درحالیست که امکانات زیادی در اختیار نداشتیم با این وجود در خیلی از حوزه ها همچون در تدوین قوانین راهبردی و بالادستی توفیقات مختلفی کسب شده است.
ساسانی اضافه کرد: با وجود خاصیت ها و نقاط قوت ریاست و کارکنان سازمان پدافند غیرعامل کشور، با صلابت و صمیمیت، در امتداد اهداف سازمان گام برخواهیم داشت و شخصا تمام توان خودرا برای این منظور به کار خواهم گرفت.
در این مراسم، سردار محسن ساسانی که قبل از این معاونت امور زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور را بر عهده داشت با حکم رئیس ستادکل نیروهای مسلح بعنوان جانشین رئیس سازمان معارفه شد و از خدمات سردار علی اصغر زارعی تقدیر به عمل آمد. همین طور سردار مسعود داریوندی بعنوان معاون امور زیربنایی سازمان معرفی گردید.
سردار زارعی جانشین پیشین سازمان پدافند غیرعامل کشور مدتی است که در بستر بیماری است.



منبع:

1399/07/14
13:31:02
5.0 / 5
1807
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل