معاون سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش:

مهمانان خارجی بیشتر از ۲۵ كشور در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس حضور بهم رساندند

مهمانان خارجی بیشتر از ۲۵ كشور در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس حضور بهم رساندند

معاون سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش اظهار داشت: مهمانان وابسته نظامی خارجی بیشتر از ۲۵ كشور به دعوت ارتش جمهوری اسلامی برای حفظ آثار دفاع مقدس در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع و مقاومت در باغ موزه تهران حضور بهم رساندند.«سرهنگ سید بهزاد میراحمدی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تشریح برنامه های ارتش در بازدید وابستگان نظامی خارجی از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع و مقاومت، اظهار داشت: دعوت ازمیهمانان نظامی خارجی برای بازدید از این نمایشگاه به بهانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار گردید. ارتش از کلیه کشورهای دوست که وابسته نظامی ایران هستند برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد و بیشتر از ۲۵ کشور همچون ارمنستان، ترکمنستان، تر کیه، آلمان و چندین کشور دیگر در این نمایشگاه حضور دارند.

معاون سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش بیان داشت: حفظ آثار دفاع مقدس یکی از وظایف سازمان ما هست و نشر این آثار نباید محدود به ایران شود. ترجمه این آثار به زبان های عربی، انگلیسی، فرانسه و آلمانی شروع شده است

وی اضافه کرد: ما می خواهیم با دعوت از بقیه کشورها برای حضور در این نمایشگاه، فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت رزمندگان کشورمان در هشت سال دفاع مقدس را به بقیه مردم دنیا منتقل نماییم.

میراحمدی در ادامه اضافه کرد: نمایشگاه اقتدار ۴۰ فرصت مناسبی برای آشنایی نظامیان کشورهای دوست ما است تا با حضور خودشان بتوانند این دستاوردها و آثار را به کشورهایشان منتقل کنند.معاون سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تصریح کرد: در بخش ترجمه آثار دفاع مقدس، سفارت های کشورهای همسایه برای انتشار اعلام آمادگی کردند و ما از این ایده استقبال می نماییم و با رایزنی های انجام شده به دنبال چاپ آثار دفاع مقدس به بقیه زبان ها هستیم. نهضت ترجمه آثار دفاع مقدس از آغاز سال جاری شور و هیجان دیگری دارد و با سرعت بیشتری در حال انجام می باشد.

میراحمدی از اعضای لشکر ۷ ولیعصر که در زمان جنگ تحمیلی در جبهه ها حضور داشت، اضافه کرد: اقتدار کشور ما در چهلمین سال از جنگ تحمیلی مشخص است. در زمان آن زمان ما قادر به ساخت سلاح نبودیم، اما در شرایط فعلی سازنده سلاح های نقطه زن و دور برد هستیم. این سبب افتخار همه ملت ایران است.

وی تصریح کرد: ساخت تسلیحات نظامی ما صرفاً جنبه بازدارندگی دارد چون ما یک کشور کاملا حامی صلح هستیم و حامی جنگ نیستیم، اما اگر کشوری چشم طمع به خاک ما را داشته باشد با تمام توان و قدرت آماده دفاع از خاک این مرز و بوم هستیم.


1399/07/09
09:10:27
5.0 / 5
1608
تگهای خبر: ارتش , ایران , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل