سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و بنیاد مسكن تفاهم نامه همكاری امضا كردند

سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و بنیاد مسكن تفاهم نامه همكاری امضا كردند

به گزارش سیاسی سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در زمینه مبادله اطلاعات مكانی و توسعه و بهره برداری از امكانات دو طرف تفاهمنامه همكاری امضا كردند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع؛ سرتیپ دوم مجید فخری در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، توسعه همکاری و تعاملات اجرایی، علمی، آموزشی و پژوهشی بین سازمان جغرافیایی و بنیاد مسکن برای استفاده از امکانات و توانمندی ­های علمی، سرمایه انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربه و تخصص دو طرف عنوان نمود.
سرتیپ فخری همکاری درزمینه ­های در رابطه با سوانح طبیعی و اطلاعات مکانی، بهره­ برداری از امکانات دو طرف، برگزاری رویدادهای فناوری و بهره ­برداری از توان سازمان جغرافیایی جهت پاسخگویی به نیازهای نوآورانه پژوهشکده و معاونت بازسازی در حوزه فناوری ­های علوم ژئوماتیک و علوم جغرافیایی را از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه برشمرد.
وی اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه بنیاد مسکن متعهد شد درزمینه عرضه اطلاعات مربوط به شهرها و روستاهای کشور و تهیه نقشه کیفیت ابنیه، ایجاد پایگاه داده جهت بارگذاری داده های مشترک، بررسی وضعیت تغییرات جمعیتی، رصد کوچ ­نشینی روستاییان به شهرها به منظور تولید اطلس­ های مربوطه وتحلیل آن، کاداستر شهری و روستایی و... همکاریهای لازم را با سازمان جغرافیایی داشته باشد.
امیر سرتیپ فخری همکاری در انجام تحقیقات و پژوهش­ های مشترک در زمینه توسعه علوم اطلاعات مکان محور، سنجش از دور، نقشه ­برداری و هیدروگرافی، پایش خطوط ساحلی، تهیه نقشه­ های موضوعی با موضوعات مختلف و مقیاس­ های مختلف مورد نیاز بنیاد مسکن، همکاری در حوزه هواشناسی بر مبنای اعلام نیاز، همکاری در زمینه توسعه علوم فتوگرامتری و بهره مندی از نقشه­ برداری هوایی جهت تولید نقشه ­های بزرگ مقیاس و در نهایت همکاری در مورد طراحی و پیاده سازی سامانه های تحت وب و Mobile GIS به منظور جمع آوری و به اشتراک گذاری و عرضه سرویس­ های مکانی مورد استفاده در بنیاد مسکن را از مهمترین تعهدات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در این تفاهم نامه برشمرد.
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این مراسم بر تعامل و ارتباط هر چه بیشتر دو سازمان تاکید کرد.

منبع:

1399/07/07
23:43:42
5.0 / 5
1734
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل