بیانیه جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

بیانیه جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت در گرامیداشت هفته دفاع مقدس

به گزارش سیاسی جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت با انتشار اطلاعیه ای هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
«همزمان با چهلمین سالگرد شروع جنگ تحمیلی که یادآور از خودگذشتگی مدافعان جان برکف کشور عزیزمان و ناکامی استکبار جهانی در مقابل انقلاب اسلامی بوده، شاهد ادعای گزاف رئیس جمهور آمریکا در خصوص افزایش تحریم های بین المللی ضد ایران هستیم. تحریم هایی که شرکت های گوناگون به علت ترس از مواجهه با آمریکا و باوجود غیر قانونی بودن تحریم ها عملا به مورد اجرا خواهند گذاشت.
متاسفانه دولت آقای روحانی در چهار ساله اول تصدی خود، تمام هم و غم خویش را به ایجاد توافق به هر قیمتی معطوف نموده و به جای لغو دائم تحریم ها به لغو موقت تحریم ها بسنده نموده و حتی با انعکاس مکانیسم شرم آور ماشه برای بازگشت تحریم های بین المللی موافقت نموده و برجام را با تبلیغات دروغ، در خصوص لغو یکباره کلیه تحریم ها به کشور تحمیل نمود.
هر چند با خروج آمریکا از برجام این امکان از آمریکا سلب شده ولی متاسفانه سایر طرف های برجام (۴+۱) کماکان امکان استفاده از این شرط برای محدود نمودن کشورمان را دارند.
یکه تازی ها و قلدری رئیس جمهوری آمریکا در مواجهه با سایر کشورها، به تحریم چین و روسیه از یک طرف و دامن زدن به اختلاف با اروپا و اعضای ناتو و همسایگان و همپیمانان سنتی خود و همینطور گفتار سخیف و عملکرد ضد بشری و نژادی او با مردم آمریکا که مورد هجوم و کشتار پلیس قرار گرفته اند را تروریست و اوباش می خواند، به قول رئیس FBI، او کشور را به آستانه جنگ مسلحانه داخلی نزدیک نموده است.
صاحب نظران آمریکا هم امکان سقوط ارزش دلار به یک سوم آنرا مطرح کرده و زنگ خطر را برای اقتصاد آمریکا به صدا در آورده اند، در چنین شرایطی توسل به جنگ ضد ایران یک حماقت بزرگ است و تلاش آمریکا برای اعمال تحریم های تعلیق شده سازمان ملل و مزاحمت برای ایران و کشتیرانی آن می تواند ضربه کاری به آمریکا وارد آورد، به نحوی که سقوط آمریکا ازمواضع ابر قدرتی و شکل گیری جهان چند قطبی را سرعت بیشتری بخشد.
صاحب نظران در جریان توقیف کشتی انگلیسی بعد از توقیف کشتی ایرانی در جبل الطارق توسط انگلیس و سرنگونی پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران قیمت آمریکا در جنوب کشور و موشک باران پایگاه نظامی عین الاسد در عراق بعد از به شهادت رساندن سردارسلیمانی و ابو المهدی المهندس، قاطعیت ایران را مشاهده نمودند و به خوبی میدانند که تمام پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه در تیررس موشک های نقطه زن ایران قرار دارند و اگر بخواهند از امکانات نظامی خود در هر کشوری از منطقه ضد ایران استفاده کنند تأسیسات حیاتی آن کشورها هم مورد هدف نیروهای مسلح و مقتدر ایران قرار خواهند داشت، لیکن اینک رسماً تحریم ها بازنگشته و شورای امنیت سازمان ملل متحد و سایر اعضای برجام بر ادعای آمریکا صحه نگذاشته و حقی برای آمریکا جهت استفاده از مکانیسم ماشه قائل نشده اند.
این آمریکا است که می گوید از نظر من، قطعنامه ها ملغی و آمریکا آنها را به اجرا خواهد گذاشت و هر کشور و شرکت و فردی را که مخالف نظر آمریکا عمل کند تحریم و مجازات خواهد نمود. اروپایی ها هر چند که گفته اند سیاست های آمریکا راقبول ندارند اما پیشبینی میشود که مثل گذشته به تعهدات خود عمل نکرده و اقدام عملی در مقابل تهدیدات آمریکا در پیش نخواهند گرفت و عملاً خیلی از کشور ها و شرکت هایی که تا کنون تسلیم فشار آمریکا شده اند به روال خود ادامه دهند.
در چنین شرایطی ایران باید با اقتدار در مقابل آمریکا بایستد و تهدید را با تهدید پاسخ دهد، اقدامی که فرماندهٔ محترم سپاه پاسداران انجام دادو بر قاطعیت مجازات عاملان و مشارکت کنندگان در ترور سردار سپهبد سلیمانی تاکید کرد. ایران باید به صراحت اعلام نماید که، د رصورت استفاده از مکانیسم ماشه توسط هر یک از اعضای باقی مانده در برجام نه تنها برجام را تمام شده تلقی می کند بلکه، عضویت در معاهده NPT را هم معلق نموده و اجازهٔ هرگونه بازرسی رانخواهد داد و از تمام ظرفیت خویش برای توسعه فعالیّت های صلح آمیزهسته ای استفاده خواهد نمود و در شرایط فعلی کارهایی که قرار بود در جهت کاهش تعهدات برجامی در صورت عدم عمل اروپایی ها به تعهداتشان به شدت کاسته شود، عملی گردد.
مدت کوتاهی تا انتخابات ریاست جمهوری آمریک انمانده است و امکان دارد ترامپ که در سیاست خود در همهٔ ابعاد همچون در تحمیل نظرات خود شکست خورده و نتوانسته است ایران را تسلیم خود نماید به شدت به دست آوردهایی در عرصهٔ خارجی نیاز دارد و فکر می کند که با وادار کردن امارات و بحرین و دیگران به رابطه با رژیم صهیونیستی می تواند دستاورد برای او داشته باشد.
ملت ایران می داند که با شکست ترامپ و پیروزی رقیب دموکرات او هم سیاست آمریکا در قبال ایران تغییر نخواهد کرد. بنابراین باپیروی دقیق از فرمایشات مقام معظم رهبری ضامن پیروزی در این معرکه خواهیم بود. همینطور موضع قاطع ایران در مقابل زیاده خواهی های آمریکا و همپیمانانش می بایست مورد تاکید قرار گیرد و همه ارکان حکومتی و حزبی و مطبوعاتی باید در جهت سیاست مقتدرانه اعلام شده از جانب رهبر معظم انقلاب، وحدت و انسجام ملی را به نمایش بگذارند و در عین حال در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید و حل مشکلات کشور به خنثی سازی توطئه های مختلف دشمنان داخلی و خارجی عمل نماید و مطمئن باشندکه پیروزی باملت ایران است.
فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْراً
از جایی که انتظارش راهم امکان دارد نداشته باشیم دشمن ذلیل و خوار خواهد شد.
هر کس بر خدا توکل کند او برایش بس است.»1399/07/05
13:57:28
5.0 / 5
1664
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل