عرضه گزارش رئیس كمیته امداد در كمیسیون بودجه

عرضه گزارش رئیس كمیته امداد در كمیسیون بودجه

به گزارش سیاسی رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت كه طرح تأمین كالاهای اساسی كمك خوبی برای كمیته امداد خواهد بود و جزو اعتبارات آن به حساب می آید.


حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز(یکشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه که با حضور خرسندی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار گردید اظهار داشت: در این نشست عملکرد اعتبارات هزینه ای و تملک دارائی های سرمایه ای کمیته امداد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کمیته امداد بعنوان یکی از دستگاه های حمایتی توانسته نقش بسیار خوبی را در بحث اشتغالزایی ایفا کند.
وی ادامه داد: ما توانستیم در برنامه ۵ ساله ششم توسعه مصوبه خوبی را در ماده ۷۹ برای کمیته امداد داشته باشیم که برپایه آن حقوق و مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تا ۴ برابر افزایش یافت.
این نماینده مجلس افزود: برپایه گزارش خرسندی، کمیته امداد با کسری بودجه مواجه می باشد که با عنایت به افراد پشت نوبت برای تحت پوشش قرار گرفتن توسط این کمیته، این مورد باید بررسی شود.
حاجی بابایی با اشاره به مصوبه برداشت ۲۵۰۰ میلیارد تومان از محل بند (الف) تبصره ( ۱۸) برای اشتغالزایی از محل صندوق ذخیره ارزی به کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: ۱۹۰۰ میلیارد تومان از این رقم به کمیته امداد پرداخت شده و ۶۰۰ میلیارد تومان مابقی آنرا هم به سال جاری منتقل کرده اند که نکته قابل قبولی است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: در این نشست مقرر شد کمیته امداد گزارش اجمالی از وضعیت کنونی خود به همراه پیشنهاداتی در زمینه اشتغالزایی، افراد تحت پوشش و پشت نوبتی ها و... به کمیسیون عرضه کند تا این موارد را در بودجه ۱۴۰۰ مدنظر داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه حدود ۵ میلیون و دویست و هشتاد و نه هزار و هشتصد و پانزده نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند، اظهار داشت: این تعداد حدود دو میلیون و پانصد و هفتاد و سه هزار خانوار می شود که در طرح تأمین کالاهای اساسی مدنظر قرار گرفته اند.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه طرح تأمین کالاهای اساسی پس از اصلاح و تصویب در کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده تا در دستور صحن علنی قرار بگیرد، اظهار داشت: در این طرح حدودا در دو سطح ۲۱ میلیون نفر و ۶۰ میلیون نفر کمک رسانی خواهد شد، مددجویان کمیته امداد جزو آن ۲۱ میلیون نفر قرار می گیرند که حدودا یک اعتبار قابل توجهی برای سبد کالایی آنها تخصیص خواهد یافت. همینطور این طرح کمک بسیار بالایی برای کمیته امداد خواهد بود و جزو اعتبارات آن به حساب می آید.
نماینده مردم همدان در مجلس با تاکید بر لزوم وجود نگاه ویژه به کمیته امداد در بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: بودجه هایی که تابحال برای ایجاد اشتغال در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته به محل اصلی خود رسیده و کار انجام شده است که این مورد نکته قابل قبولی است.1399/06/30
23:47:26
5.0 / 5
1792
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل