در جلسه كمیسیون اقتصادی؛

كلیات لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تصویب گردید

كلیات لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تصویب گردید

سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب كلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد در جلسه این كمیسیون اطلاع داد.


مهدی طغیانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: در این نشست لایحه اصلاح قانون امور گمرکی، لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری - صنعتی و طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی در نشست امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همینطور در این نشست کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری- صنعتی در این نشست تصویب گردید، که به باعث آن افراد شاغل در مناطق آزاد پس از ۲۰ سال معافیت مالیاتی باید مالیتشان به صورت پلکانی طی ۵ سال افزایش ۱۲۰ درصدی پیدا کند تا به سطح پرداخت مالیات در سرزمین اصلی برسد.
طغیانی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری – صنعتی در این کمیسیون خاطرنشان کرد: جزئیات این طرح هم در جلسات آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
به قول وی، لایحه اصلاح قانون امور گمرکی در دور دهم مجلس به کمیسیون اقتصادی ارسال شده بود که به علت کمبود زمان بررسی نشد و امروز در دستور کار قرار گرفت و کلیات آن تصویب گردید.
وی تصریح کرد: هدف از این لایحه پشتیبانی از امور گمرکی بخصوص در بخش اشتغال و پیشگیری از رسوب کالا در مبادی مجاز و ایجاد هماهنگی میان مبادی ورودی و خروجی کالاست و سعی شده با استفاده از تجربیات کشورهای دیگر قانون موثری تصویب شود.
منبع:

1399/06/30
21:57:35
5.0 / 5
1761
تگهای خبر: شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل