بادامچیان در دیدار با دبیركل حزب رفاه ملی افغانستان:

مردم عادی افغانستان از درگیری های داخلی خسته شده اند

مردم عادی افغانستان از درگیری های داخلی خسته شده اند

به گزارش سیاسی دبیركل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: در انتخابات افغانستان شاهد می باشیم كه مردم شركت خیلی كم رنگی دارند؛ به آرای آقایان اشرف غنی و عبدالله عبدالله توجه كنید این تعداد رای برای یك نماینده مجلس ایران نیست.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان در دیدار محمدحسن جعفری دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان، اظهار نمود: افغانستان باید توسط افغانستانی ها آباد شود. اینکه کشور دومی افغانستان را آباد کند که کار خوبی نیست. به نظر بنده توده مردم عادی این کشور از درگیری های داخلی در افغانستان خسته شده اند. در انتخابات این کشور شاهد می باشیم که مردم شرکت خیلی کم رنگی دارند؛ به آرای آقایان اشرف غنی و عبدالله عبدالله توجه کنید این تعداد رای برای یک نماینده مجلس ایران نیست.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: یک تشکل سیاسی مذهبی در راه بنیان و خواست یک جامعه حرکت می کند. اگر افغانستان هم در این راه قدم بردارد و حرکت نماید برنده است. اگر حزب رفاه ملی بتواند منادی خواست مردم این کشور باشد بطور قطع هم این حزب پیروز است و هم مردم به اعتماد خواهند کرد.
وی تصریح کرد: امروز آمریکا گرفتار بحران همه جانبه شده است و این دست و پایی هم که در افغانستان می زند حکایت از آن دارد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به توافق بحرین و امارات با رژیم صهیونیستی اشاره نمود و اظهار داشت: بحرین و امارات نوکران آمریکا هستند و به شکلی به گوسفندان آمریکا در منطقه تبدیل گشته اند. به تبعیت از امام خمینی (ره) به شما میگویم که ریشه حرکت آمریکایی و دارو دسته آنها در افغانستان از خاک بیرون زده است.
وی افزود: اگر دولت آقایان غنی و عبدالله قدرت داشتند زندانیان آمریکایی را آزاد نمی کردند، اگر پشتوانه مردم را به همراه داشتند و این رای کم را نداشتند هیچگاه با آمریکا سازش نمی کردند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا در افغانستان گرفتار بحران همه جانبه شده است، اظهار داشت: شما شاهد دعوای ترامپ و بایدن هستید، این گونه به نظر می آید که در خانه چند کودک در حال جدل با یکدیگر هستند.
بادامچیان در انتها سخنانش خطاب به دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان، اظهار داشت: حزب شما در افغانستان باید حرف از استقلال مردم بزند و مبحث آمریکا هراسی را ترویج کند.
در ادامه این دیدار جعفری به نقش آمریکا در افغانستان اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه آمریکایی نقش اصلی را افعانستان ایفا میکردند که خوشبختانه با مقاومت دولت و احزاب افغانستان امور این کشور به دست خودشان افتاده است.
وی به برنامه های حزب رفاه ملی افغانستان اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه حزب ما برنامه های مدون و قوی برای آبادانی افغانستان دارد.
دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان خطاب به دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: شما عمر خویش را در راه مبارزه برای حق گذراندید، بنده شما را بعنوان نماد عینی مبارزه و تبلور ایثار و فداکاری نه تنها برای ایران بلکه برای اسلامی تصور می کنم.
جعفری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای جهان اسلام یک غنیمت به شمار می آید، خاطرنشان کرد: سپهبد سلیمانی که به شهادت رسید در افغانستان از بردن نام شهید سلیمانی هم هراس داشتند.
وی افزود: مقام معظم رهبری عنایت خاصی به افغانستان دارند که بنده ممنون ایشان هستم.
دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان ابراز امیدواری کرد حزب موتلفه اسلامی و حزب رفاه ملی افغانستان که در خط مقدم مبارزه با استکبار و صهیونیسم است تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند.
جعفری با اشاره به اینکه مردم افغانستان نسبت به آمریکایی ها انزجار دارند، اظهار داشت: مردم افغانستان معتقد هستند که آمریکایی ها باید کشورشان را ترک کنند.
وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها به هیچ تعهدی در افغانستان پایبند نبودند، آنها نه توانستند تروریسم را مهار کردند، نه کاهش موادمخدر را کاهش دادند.
منبع:

1399/06/29
15:01:50
5.0 / 5
1781
تگهای خبر: آمریكا , ایران , جامعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل