برگزاری انتخابات مشاركتی باید دغدغه ملی باشد

برگزاری انتخابات مشاركتی باید دغدغه ملی باشد

به گزارش سیاسی یك فعال سیاسی با تاكید بر اینكه برگزاری انتخابات مشاركتی باید دغدغه ملی باشد، اظهار داشت: بعید می دانم حتی اصولگرایان دغدغه مند و نگران آینده كشور هم از برگزاری انتخاباتی با مشاركت كم رضایت داشته باشند.


علی محمد حاضری در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت جریان اصلاحات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، اظهار نمود: مسأله اصلی ما فراتر از مسایل داخلی جریان اصلاحات است. بحث اصلی این است که آیا زمینه ای برای اقبال مردم به انتخابات فراهم می شود؟مساله اصلی اصلاح طلبان این است، نه اینکه جریان اصلاحات اختلاف داخلی دارد یا وحدت و انسجام.
وی افزود: اگر زمینه برای مشارکت مردم در یک انتخابات واقعی فراهم گردد، بحث کوشش برای کسب انسجام معنا پیدا می کند و حتی اگر اختلاف نظر وجود داشته باشد، انگیزه و علاقه برای حل آن اختلاف ها بوجود خواهد آمد. نکته مهم این است که کسانی که نگران امنیت ملی و شرایط آینده کشور هستند، باید بطور جدی زمینه را برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات فراهم آورند.
حاضری با اشاره به اهمیت برگزاری انتخاباتی با مشارکت مناسب مردم، اظهار داشت: برگزاری چنین انتخاباتی از مسایل عمده کشور است که خیلی اصولگرا و اصلاح طلب ندارد. بعید می دانم حتی اصولگرایان دغدغه مند و نگران آینده کشور هم از برگزاری انتخاباتی با مشارکت کم رضایت داشته باشند. برگزاری انتخابات مشارکتی باید دغدغه ملی باشد.
این فعال سیاسی درباره فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان، اشاره کرد: حالا در جریان اصلاحات بحث درباره اینکه چرا میزان مشارکت در انتخابات کاهش یافته است، شروع شده، اما بحث راجع به اینکه چه کسانی نامزد انتخابات شوند، در حاشیه قرار دارد ممکنست افرادی هم خودرا برای نامزدی آماده کرده باشند ولی تصمیم آنها فردی است نه تشکیلاتی.
منبع:

1399/06/28
20:07:17
5.0 / 5
1651
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل