رئیس دیوان عالی كشور:

پرونده نجفی، عادی بود

پرونده نجفی، عادی بود

سیاسی: رئیس دیوان عالی كشور توضیحاتی درباره پرونده های محمدعلی نجفی و روح الله زم ارائه داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم که امروز برای بازدید سرزده از محاکم قضایی به رشت سفر کرده است، درباره پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، درباب قتل میترا استاد اظهار داشت: این پرونده از ابتدا یک پرونده عادی بود و مهم نبود، اما تمرکز و توجه افکار عمومی به آن موجب شد بر سر زبان ها بیفتد.
وی ادامه داد: عمدی و غیر عمدی بودن قتل در پرونده محل اختلاف بین شعب دیوان عالی با دادگاه تجدیدنظر بود که در نهایت دیوان عالی کشور رای لازم درباب تایید عمدی بودن قتل خانم میترا استاد را صادر کرد.
مرتضوی مقدم اضافه کرد: اولیاء دم میترا استاد شکایتی نداشتند و بنا بر این قصاص در این پرونده منتفی شده بود و ما درباب قصاص قرار نبود اظهارنظر نماییم اما هر پرونده قتل عمدی، یک جنبه عمومی هم دارد که در امتداد متنبه شدن مقتول و جلوگیری از تجری وی از طرف دستگاه قضا اعمال می شود و بالاخره هیات عمومی دیوان عالی کشور آنرا تعیین تکلیف کرد و مشخص شد که این قتل عمدی است و رای دادگاهی که مجازات تعیین کرده بود، در هیات عمومی دیوان عالی کشور تایید شد.
رئیس دیوان عالی کشور درباره پرونده روح الله زم نیز اظهار داشت: در دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم، برای وی حکم اعدام صادر شد اما رای این پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که در حال بررسی و اعلام نظر است.
وی با اعلان اینکه در صورت تایید حکم دادگاه در شعب دیوان عالی کشور، این حکم لازم الاجرا خواهد بود، اشاره کرد: هم اکنون رای صادر شده برای روح الله زم در شعب دیوان عالی کشور در حال بررسی است و نتیجه قطعی از طرف سخنگوی قوه قضاییه اعلام و رسانه ای می شود.
منبع:

1399/06/27
22:50:37
5.0 / 5
1953
تگهای خبر: سفر , عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل