در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛

مصوبه افزایش سهم شناور آزاد شركت های تابع دستگاه های اجرایی در بازار سرمایه اصلاح گردید

مصوبه افزایش سهم شناور آزاد شركت های تابع دستگاه های اجرایی در بازار سرمایه اصلاح گردید

به گزارش سیاسی در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ضمن ابراز نگرانی از افزایش همه گیری ویروس كرونا در بعضی نقاط كشور، آنرا ناشی از عدم رعایت دستورالعمل ها در بعضی اجتماعات و افزایش سفرها دانست.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، در این نشست همینطور وزیر امور خارجه از انزوای آمریکا در استفاده از «مکانیزم ماشه» و مخالفت جهانی با زورگویی آمریکایی ها گزارش داد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه آمریکا طرف برجام نیست که بتواند از این مکانیزم استفاده نماید، از ایستادگی جامعه جهانی در مقابل خودکامگی آمریکا و حرمت نهادن میثاق های بین المللی و چندجانبه، ابراز خشنودی کرد.
اصلاح مصوبه مربوط به افزایش سهم شناور آزاد شرکت های تابع دستگاه های اجرایی در بازار سرمایه
هیات وزیران با هدف تأمین نظر هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه مربوط به افزایش سهم شناور آزاد شرکت های تابع دستگاه های اجرایی در بازار سرمایه را اصلاح کرد.
به باعث این اصلاحیه، کاهش ماهانه ۵ درصد از تخصیص مصوب دستگاه هایی که متناسب که متناسب با گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار مبادرت به افزایش سهام شناور آزاد شرکت های مندرج در تصویب نامه دولت نمی کنند، با رعایت ماده (۳۰) قانون برنامه و بودجه کشور خواهد بود.
همچنین بر مبنای اصلاحیه مذکور، در صورتیکه تا آخر مهر ماه سالجاری دستگاه­های مشمول این تصویب نامه نسبت به اجرای بند یاد شده اقدام نکنند، سازمان خصوصی سازی مکلف است طبق شرایط بازار نسبت به فروش سهام با رعایت احکام مربوط از قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی و تا نصاب های تعیین شده در بند مذکور اقدام نماید و گزارش آنرا به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه نماید.

اصلاح آئین نامه اجرایی پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور
دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و رفع ایراد وارده درمورد آئین نامه اجرایی جزء (۵) بند (ب) ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه مبحث پوشش بیمه سلامت برای افراد خارجی مقیم در کشور، با اصلاح آن موافقت نمود.
به باعث اصلاحیه مذکور، کلیه افراد خارجی مقیم کشور همچون پناهندگان گروهی دارای مدارک قانونی مورد تأیید وزارت و افراد خارجی دارای گذرنامه، مشمول افراد خارجی مقیم کشور در این آئین نامه می شوند.
همچنین نرخ حق بیمه افراد مشمول این آئین نامه همه ساله در اجرای ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه به تفکیک مشمولینی که کمتر از یک سال و بیشتر مجوز اقامت دارند و در قالب تعادل منابع و مصارف برپایه علم محاسبات بیمه ای، با پیشنهاد سازمان بیمه سلامت ایران و با همکاری وزارت کشور و با رعایت ساز و کار مندرج در ماده (۹) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور – مصوب ۱۳۹۵ - به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

موافقت دولت با اصلاح اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)
دولت به منظور تأمین نظر شورای نگهبان و رفع ایرادهای وارده درمورد اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، با اصلاح اساسنامه مذکور موافقت نمود.
به باعث اصلاحیه فوق، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل، مدیران و کارمندان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) ضمن دارا بودن شرایط مندرج در اساسنامه، باید مؤمن و معتقد به مبانی دین باشند.
همچنین مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در چارچوب «ساخت، بهره برداری، واگذاری»، «ساخت، مالکیت، بهره برداری، واگذاری» و «ساخت، اجاره و واگذاری» با رعایت ملاحظات امنیتی به تشخیص مراجع قانونی ذی ربط صورت می گیرد.1399/06/26
14:09:35
5.0 / 5
1848
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل