در نشست وزیر اقتصاد، روسای كمیسیون های اقتصادی و رئیس مجلس تاكید شد

لزوم حمایت تخصصی و حرفه ای از بازار سرمایه

لزوم حمایت تخصصی و حرفه ای از بازار سرمایه

به گزارش سیاسی رئیس مجلس با تاكید بر مدیریت و تنظیم حرفه ای بازار سرمایه اظهار داشت: مجلس با جدیت پیگیر تقویت و تثبیت بازار سرمایه بعنوان منبع تامین مالی است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، نشست مشترک وزیر امور اقتصاری ودارایی، رئیس سازمان بورس، معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد با روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس و حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با هدف بررسی وضعیت بازار سرمایه بامداد امروز (۲۴ شهریور) در تالار آیینه انجام شد.
در ابتدای این جلسه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و داراریی برنامه دولت را برای تنظیم بازار سرمایه، پیرو جلسه غیرعلنی روز گذشته (۲۳ شهریور) مجلس ارائه و از تغییر ساختار و تلاش ویژه بمنظور تثبیت بازار سرمایه آگاهی داد.
در ادامه این جلسه، حسن قالیباف رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیاتی را از ساز وکار پیشنهادی بورس برای اجرای مصوبه روز پنجشنبه شورای عالی بورس تشریح نمود.
پس از آن محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با تاکید بر مدیریت و تنظیم حرفه ای بازار سرمایه اصرار کرد که مجلس برمبنای وظیفه نظارتی خود بمنظور اجرای قوانین، با دقت پیگیر تولید، تقویت و تثبیت بازار سرمایه بعنوان منبع تامین مالی است.
وی تصریح کرد: راهکارهای کارشناسی شده مانند افزایش حجم تعهدات بازارگردانی، خرید سهام خزانه، انتشار اوراق تبعی، تنظیم منطقی دامنه نوسان و حجم مبنا و از همه مهمتر آموزش و ترویج فرهنگ سازی بمنظور افزایش دانش و تخصص سهامداران حقیقی باید در دستور کار قرار گیرد.
در اختتام این جلسه مقرر شد با هماهنگی انجام شده اجرای تصمیمات و اقدامات مطروحه به صورت مستمر از طرف نمایندگان مجلس پیگیری شود.
منبع:

1399/06/24
13:48:08
5.0 / 5
1767
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل