امیر سرلشكر موسوی:

تجهیزات راهبردی ساخت داخل در رزمایش ذوالفقار با موفقیت آزمایش شد

تجهیزات راهبردی ساخت داخل در رزمایش ذوالفقار با موفقیت آزمایش شد

به گزارش سیاسی فرمانده كل ارتش با اعلان اینكه تجهیزات راهبردی ساخت داخل در رزمایش ذوالفقار 99 ارتش با موفقیت آزمایش شد اظهار داشت: در این رزمایش موفق شدیم انواع تسلیحات و تجهیزات مهم و راهبردی شامل زیردریایی ها، پهپادها و موشك های ایرانی را در یك تمرین و عرصه واقعی نبرد با موفقیت به ورطه آزمایش بیاوریم.


به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در آخر رزمایش مشترک ذوالفقار ۹۹ ارتش که از پنجشنبه هفته گذشته در منطقه جنوب کشور از شرق تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند شروع شده است، اظهار داشت: آنچه شاهد بودیم یک رزم مشترک نیروهای چهارگانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی بود که الحمدالله با هماهنگی بسیار خوبی حدودا به تمام اهداف از پیش تعیین شده خود رسید.
وی با اعلان اینکه در این رزمایش موفق شدیم زیردریایی ها و پهپادهای ساخت ایران را بر طبق ماموریت های تعریف شده و با موفقیت وارد عملیات نماییم، اضافه کرد: زیردریایی ایرانی فاتح با توانمندی های عملیاتی بالا و قوس در آبهای آزاد و همین طور پهپاد دوربرد ایرانی سیمرغ با استمرار پروازی بالا، دست بلند نظام در صیانت از استقلال و اقتدار جمهوری اسلامی هستند که به زیبایی در این رزمایش و در سازمان رزم جدید ارتش بکار گرفته شدند.
فرمانده کل ارتش اشاره کرد: پرتاب موفق موشک های ایرانی شامل ساحل به دریا، سطح به سطح و هوا به سطح همه در بردهای مختلف نیز همچون اقدامات خوب رزمایش بود.
امیر سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش نیز ماموریت های خودرا به خوبی انجام داد، اظهار داشت: نیروی هوایی شلیک موشک های هوابه سطح، بمباران ها و پشتیبانی از نیروهای عمل کننده را با هماهنگی خوب انجام داد و به خوبی از پهپاد ایرانی کمان در نقش یک بمب افکن بهره برد.
وی افزود: پدافند هوایی هم ماموریت های واگذار شده را همچون پرنده هایی که بعنوان هدف برای آن در نظر گرفته شده بود با موفقیت و با بهره گیری از سلاح های تماما بومی توسط جوانان پدافند هوایی ساقط کرد والبته قاطعانه از ورود انواع پرنده های بدون سرنشین و با سرنشین بیگانه همچون آمریکایی در منطقه رزمایش ممانعت کرد.
فرمانده کل ارتش با اشاره به محوریت نیروی دریایی ارتش در این رزمایش و اجرای خیلی از ماموریت های تاکتیکی تمرین شده توسط این نیرو در هماهنگی با سایر نیروها، عنوان کرد: مهمترین بخش فعالیت نیروی دریایی در این رزمایش که با همکاری عناصری از نیروی زمینی و پوشش پدافند هوایی و نیروی هوایی ارتش انجام شد، تهاجم آبخاکی بود که برابر طراحی های انجام شده به بهترین نحو ممکن انجام شد.
امیر سرلشکر موسوی اشاره کرد: اقدامات رزمایش، تحت فرماندهی قرارگاه ذوالفقار ارتش با دقت تمام و برنامه ریزی های دقیق و کامل صورت گرفت و تمام آنچه پیش بینی شده بود با موفقیت انجام شد که موجب خوشی است.
وی با اشاره به دیگر طراحی های صورت گرفته در این رزمایش، گفت: سامانه های ارتباطی در لایه های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت و همین طور سامانه های جنگ الکترونیک هم در دفاع و هم در آفند ماموریت های متنوعی را به خوبی انجام دادند.
فرمانده کل ارتش با تقدیر از رزمندگانی که این رزمایش را در وسعت زیاد و با دقت و اثربخشی مطلوب اجرا کردند، درباره پیام های رزمایش اظهار داشت: از دیگر نقاط قوت رزمایش ذوالفقار ۹۹ این است که بخش قابل توجهی از اعضای رزمایش جوانان ما هستند، این اعتماد به نفس به جوانان ترزیق می شود که می توانند در مقابل هر قدرتی با اقتدار تمام بایستند و از آرمان هایشان دفاع کنند یک پیام و اتفاق خوب است.
امیر سرلشکر موسوی پیام این رزمایش به مردم کشورمان را پیام قوت قلب و اطمینان از آمادگی نیروهای مسلح برای دفاع از حدود و ثغور کشور، دفاع از منافع ملی و آرمان ها برشمرد و عنوان کرد: پیام این رزمایش برای بدخواهان و کسانی که در ذهنشان فکرهای بد را پرورش می دهند این است که هیچ گاه جمهوری اسلامی ایران را مورد آزمایش قرار ندهند و محاسبات غلط خودرا دنبال نکنند چونکه با پاسخ پشیمان کننده مواجه می شوند که قسمتی از آنرا به اندازه ای که امکان نشان دادن داشت نشان دادیم.
وی در آخر با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما همچون ارتش جمهوری اسلامی ایران قابل مقایسه حتی با یک سال قبل هم نیستند، اشاره کرد: بطور مرتب صنایع دفاعی و دانشگاه های ما کمک می کنند و تجهیزات جدید و به روز تولید می شود و هماهنگی ها بیشتر می شوند و الحمدالله امروز در بهترین نقطه آمادگی هستیم.
فرمانده کل ارتش در خاتمه ضمن تشکر از همراهی و همدلی صبورانه هموطنان خونگرم خطوط سواحل مکران از بندرعباس تا چابهار به ویژه مردم عزیز جاسک در این چند روز که همیشه بعنوان پشتوانه ای قوی برای ارتش در این منطقه هستند، از اصحاب رسانه برای حضور و پوشش رسانه ای رزمایش تشکر کرد و حرکت رسانه ها را برای انتشار اخبار و تصاویر رزمایش اقدامی باارزش و در جهت تقویت اقتدار ملی عنوان نمود.
منبع:

1399/06/22
12:44:45
5.0 / 5
1784
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل