نعمت احمدی:

اگر هدف نمایندگان خدمت است بهترین كمیسیون، قضایی است

اگر هدف نمایندگان خدمت است بهترین كمیسیون، قضایی است

به گزارش سیاسی یك وكیل دادگستری اظهار داشت: اگر هدف نمایندگان خدمت است باید بدانند بهترین كمیسیون، كمیسیون قضایی است برای اینكه لوایح قضایی را بررسی می كند نه اینكه به فكر كمیسیون هایی باشند كه بار اقتصادی یا سفرخارجی برایشان داشته باشد.


نعمت احمدی در گفت و گو با ایسنا درباره عدم تشکیل کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و تاثیر آن بر مساله قانونگذاری در کشور اظهار داشت: در تاریخ مجلس فعلی باقی خواهد ماند که نمایندگان اصولگرا که برای خدمت به مردم آمدند، فقط دنبال کمیسیونی می گردند که یا سفر خارجی یا بار اقتصادی داشته باشد.
وی ادامه داد: ببینید که چه تعداد از نمایندگان، کاندیدای کمیسیون های امنیت ملی یا اقتصادی شدند. متاسفانه کسانی که تخصص های غیر مرتبط دارند، برای این کمیسیون ها کاندید شدند و به فکر منفعت خود هستند. اگر هدف خدمت است بهترین کمیسیون باید کمیسیون قضایی باشد برای اینکه لوایح قضایی را بررسی می کند.
این وکیل دادگستری افزود: قوه مقننه یعنی قوه قانونگذاری و این کمیسیون قضایی است که باید مورد توجه نمایندگان باشد یا اینکه مجلس در راس امور است و باید کمیسیون اصل ۹۰ بهترین کمیسیون باشد؛ یعنی پر متقاضی ترین و بیشترین تقاضا را داشته باشد ولی متاسفانه برعکس آنرا میبینیم.
وی افزود: ببینید چه تعداد حقوقدان برای کمیسیون قضایی مجلس کاندید شدند؟ می گویم حقوقدان برای اینکه بنده جرات ندارم با بیش از ۴۰ سال وکالت و عضو هیات علمی بودن، خودم را حقوقدان بدانم و حقوق خوان هستم؛ ان شاءالله آقایانی که در دادگستری بودند هم حقوقدان هستند. آمار بگیرید ببینید تعداد نمایندگانی که قبلا قاضی بودند و از کسوت قضاوت بهره برده و به مجلس راه پیدا کردند؛ حالا هیچ تمایلی به کمیسیون قضایی ندارند و ببینید چه تعداد از این افراد در مجلس هستند و کاندیدای چه کمیسیون هایی شدند.
این وکیل دادگستری افزود: به هر حال اگر کسی هدفش خدمت باشد، کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی و اصل ۹۰ و قضایی هم هست و از این کمیسیونها هم می شود به مردم خدمت کرد. کسانی که وارد کمیسیون های اقتصادی و بودجه می شوند، کسانی هستند که فرضا وزیر آموزش و پرورش و معلم بوده اند و کاندیدای این کمیسیون ها می شوند یا فرضا روحانی بوده و کاندیدای کمیسیون امنیت ملی می شود، در صورتیکه این فرد برای کمیسیون اصل ۹۰ باید سواد سیاسی داشته باشد؛ پس نمایندگانی با تخصص های غیر مرتبط وارد کمیسیون های اقتصادی و بودجه و امنیت ملی شده اند.
احمدی تصریح کرد: در مجلس قبلی ۹۰ نفر از نمایندگان رد صلاحیت شدند و بگفته سخنگوی شورای نگهبان تعداد زیادی از این افراد مسائل اقتصادی داشتند. جالب است چند تن از نمایندگان قبلی در زندانند. هنوز ۱۰۰ روز از این مجلس نگذشته نمایندگان قبلی مجلس زندانند و ببینید نمایندگان کدام یک از کمیسیون ها سر از زندان درآوردند.
او در آخر اظهار داشت: متاسفم نمایندگان مجلس وقتی به مجلس راه پیدا کردند بجای اینکه بدانند هدفشان خدمت است لابد فکر کرده اند که خدمت را نمی توان در کمیسیون های قضایی و اجتماعی و اصل نود انجام داد؛ اما خدمت را در کمیسیون امنیت ملی که سفر خارجه دارد یا کمیسیون بودجه و تفریغ و نیرو و اقتصادی می توان انجام داد!
منبع:

1399/06/12
21:01:41
5.0 / 5
1998
تگهای خبر: آموزش , تخصص , سفر , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل