بررسی عملكرد صنایع دفاعی طی هفت سال اخیر

پشتوانه تدبیر برای مدافعان وطن

پشتوانه تدبیر برای مدافعان وطن

به گزارش سیاسی صنعت دفاعی كشور در هفت سال قبل پیشرفت های قابل ملاحظه ای یافته و می توان اظهار داشت كه حالا این صنعت با تولید انواع تجهیزات نظامی، توان تأمین غالب نیازهای دفاعی كشور را دارد.


دولت تدبیر و امید از همان ابتدای راه، تاکید بسیاری بر افزایش توان دفاعی کشور از راه تولید تجهیزات پرارزش داخلی داشت. در نتیجه همین اهتمام دولت و تلاش متخصصان داخلی بود که حالا می توان گفت کشور در زمینه صنعت دفاعی، به خودکفایی نزدیک می شود و برخی دستاوردهای این صنعت، کارشناسان بین المللی را به تحسین وادار کرده است.
برگزاری رزمایش های داخلی و بین المللی با مشارکت کشورهایی چون چین و روسیه، شکار پهپادهای آمریکا و حراست و پاسداری از مرزهای آبی و خاکی کشور و مهم تر از آن پاسخ قاطع موشکی به اقدامات تروریسی گروهک داعش و هدف قراردادن پایگاه نظامی آمریکایی در پاسخ به اقدام تروریستی این کشور در به شهادت رساندن سردار شهید «قاسم سلیمانی» و شهید «ابومهدی المهندس» نشان داد توان نظامی دفاعی کشور به نقطه ای رسیده است که دشمنان ایران شجاعت روبرویی با نیروهای نظامی ایران را از دست داده اند.
دستاورد صنایع دفاعی کشور حوزه های مختلفی را در بر می گرفت. یکی از این حوزه ها، بخش پدافند هوایی کشور است. طی هفت سال گذشته، صنعت دفاعی ایران توانسته است سامانه های راداری و دفاع موشکی گوناگونی را برای افزایش توان پدافندی کشور تولید نماید سامانه هایی نظیر «باور ۳۷۳»، «مرصاد»، «سوم خرداد»، «۱۵ خرداد» و «تلاش» همچون این سامانه ها بودند که با همراهی رادارهایی نظیر «معراج»، «آفاق»، «خلیج فارس» و «مراقب» در هفت سال قبل رونمایی شده یا به تولید انبوه رسیده اند و آماده دفاع از حریم هوایی کشور پاسداری شدند.
سامانه پدافندی ۱۵ خرداد، دستاورد دیگری برای دفاع از حریم هوایی کشور در سال های اخیر است


منبع:

1399/06/11
23:08:45
5.0 / 5
1849
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل