نماینده نوشهر:

مردم به شهرهای شمالی كشور سفر نكنند

مردم به شهرهای شمالی كشور سفر نكنند

یك عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به انتشار كرونا در استان های شمالی كشور از مردم درخواست نمود كه به استان های شمالی سفر نكنند.


محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به این که تا چند سال آینده کرونا بعنوان بیماری به حساب می آید باید با آن زندگی نماییم و مراقبت های لازم را داشته باشیم. در وهله اول از سفرها و تجمعات غیرضروری پرهیز شود اگر هم بنا به دلایلی ناگزیر به سفر و تجمع هستیم تجمع بالای ۱۰ نفر نباشد و در آن فاصله اجتماعی رعایت شود. استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده هم ضروریست.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در زندگی مردم اظهار داشت: ما در پیک اول کرونا همچون کشورهای موفقی بودیم که توانستیم کرونا را کنترل نماییم، اما بعد به علت رعایت نکردن فاصله اجتماعی و پروتکل های پیشگیرانه، شرایط بدی به وجود آمد. با مقایسه وضعیت کشورمان با ایتالیا به این نتیجه می رسیم که در دورانی در ایتالیا روزانه ۸۵۰ نفر به علت مبتلا شدن به کرونا فوت می کردند و ما آمار بسیار پایینی داشتیم امروز تعداد فوتی ها در ایتالیا به زیر ۵ نفر رسیده و آمار در کشور ما بسیار بالا رفته است. نگرانی از این است که در پیک سوم شاهد شیوع بالای کرونا در کشور باشیم.
نماینده نوشهر با اشاره به وضعیت استان مازندران اظهار داشت: حدودا وضعیت ۸۰ درصد شهرهای استان مازندران قرمز و زرد است بنابراین ما از مردم می خواهیم برای آنکه بیشتر از این فشار بر دوش کادر درمان نباشد از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. درست است که شمال از مناطق بسیار پرجاذبه گردشگری به شمار می آید اما مردم برای پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا و مبتلا نشدن به این ویروس فعلا سفری به شهرهای شمالی کشور نداشته باشند.
منبع:

1399/06/06
23:28:49
5.0 / 5
1880
تگهای خبر: سفر , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل