ادعای پمپئو درباره سخنان مادورو راجع به خرید موشك از ایران

ادعای پمپئو درباره سخنان مادورو راجع به خرید موشك از ایران

سیاسی: وزیر امور خارجه آمریكا به توضیحاتی كه رئیس جمهور ونزوئلا درباره ادعای رئیس جمهور كلمبیا در خصوص قصد كاراكاس برای خرید موشك از ایران داده بود، واكنش نشان داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره اظهاراتی که نیکولاس مادورو بتازگی در واکنش به ادعای رئیس جمهور کلمبیا در خصوص قصد ونزوئلا برای خرید موشک از ایران، در صفحه توییترش نوشت: تعجبی ندارد که حکومت غیرقانونی مادورو برای (دست یافتن به) تسلیحات مرگ بار به دنبال ایران است. این دقیقا دلیل این است که ما تمام تحریم های سازمان ملل مقابل ایران همچون تحریم تسلیحاتی را باز می گردانیم. ما قدرتمندانه این تحریم ها را اعمال خواهیم کرد.
ادعای پمپئو به دنبال این مطرح می شود که آمریکا بعد از عدم تصویب پیش نویس قطعنامه ای که برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ارائه کرده بود، حالا به دنبال استفاده از مکانیسم بازگردانی تحریم ها در توافق هسته ای برای بازگردانی تحریم های سازمان ملل مقابل ایران است.
این در حالیست که حق استفاده از این مکانیسم تنها برای اعضای مشارکت کننده در برجام محفظ است. آمریکا دو سال پیش به مشارکت در توافق هسته اس تمام کرد.
منبع:

1399/06/05
13:01:07
5.0 / 5
1909
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل