ریچارد هاس:

یكجانبه گرایی آمریكا را بیشتر از ایران منزوی كرده است

یكجانبه گرایی آمریكا را بیشتر از ایران منزوی كرده است

به گزارش سیاسی رئیس شورای روابط خارجه آمریكا و مدیر اسبق سیاست گذاری ها در وزارت خارجه این كشور اظهار داشت كه ایالات متحده بیشتر از جمهوری اسلامی ایران به انزوا كشیده شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجه آمریکا و مدیر اسبق سیاست گذاری ها در وزارت خارجه این کشور روز جمعه در واکنش به فعال شدن مکانیسم ماشه توسط آمریکا و مخالف طرفین برجام با این اقدام در توییتی نوشت: آمریکای اول به راستی به آمریکای تنها تبدیل گشته است. سیاست خارجی یکجانبه گرایی آمریکا را بیشتر از ایران منزوی کرده است. خروج از برجام و سپس کوشش برای بهره بری از مزایایش کاری نشدنی است.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، ایالات متحده آمریکا ضمن متهم کردن ایران به عدم پایبندی به توافق هسته ای، رسما شورای امنیت سازمان ملل را از خواست خود برای فعال کردن «مکانیسم ماشه» آگاه کرد.
تابحال این پیشنهاد آمریکا با مخالفت تمام قد کشورهای مختلف روبرو شده است؛ آنها اعلام نموده اند که آمریکا که خود ناقض برجام است نمی تواند از مکانیسم ماشه استفاده نماید.
در صورت فعال سازی مکانیسم ماشه، شورای امنیت یک ماه فرصت دارد قطعنامه ای را برای تمدید تحریم های هسته ای ضد ایران تصویب کند؛ در غیر این صورت، تحریم ها خود به خود بازخواهد گشت.
هفته گذشته تلاش آمریکا برای تصویب قطعنامه ای در خصوص تمدید تحریم های تسلیحاتی ضد ایران با شکست مواجه گردید.
این نخستین بار بود که آمریکا پیشنهادی را در شورای امنیت مطرح و تنها یک کشور (جمهوری دومینیکن) از آن حمایت کرد. کارشناسان سیاست خارجی این اتفاق را شکستی بی سابقه و خفت بار برای آمریکا و آنرا نشان از فروپاشی اقتدار پوشالی آمریکا دانستند.
منبع:

1399/05/31
20:20:00
5.0 / 5
1960
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل