بازدید فرماندهان بهداشت نیروهای مسلح از سامانه های رصد و پایش قرارگاه پدافند

بازدید فرماندهان بهداشت نیروهای مسلح از سامانه های رصد و پایش قرارگاه پدافند

به گزارش سیاسی رئیس اداره بهداشت و درمان ستادكل نیروهای مسلح و تعدادی از فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیروهای مسلح از دستاوردهای عملیاتی و اقدامات فناوری محور قرارگاه پدافند زیستی كشور بازدید نمودند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان پدافند غیرعامل، سردار حسن عراقی زاده رئیس اداره بهداشت و درمان ستادکل نیروهای مسلح و تعدادی از فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیروهای مسلح با حضور در سازمان پدافند غیرعامل کشور از دستاوردهای عملیاتی و اقدامات فناوری محور قرارگاه پدافند زیستی کشور در تشخیص و مهار تهدیدات نوین بازدید کردند.
هدف از این بازدید، آشنایی با سامانه GIS سازمان دامپزشکی کشور بود که با حمایت های سازمان پدافند غیرعامل کشور تولید شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته و در تمام کشور در حال بهره برداری است.
همچنین سامانه رصد و پایش تهدیدات قرارگاه پدافند زیستی کشور که برپایه نظام مراقبت زیستی تولید شده است و در زمینه شناسایی بیماری ها همچون بیماری های واگیر، حوادث و... از طراحی قابل توجهی برخوردار می باشد مورد بازدید فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیروهای مسلح قرار گرفت.
آشنایی با سامانه شبیه ساز تهدیدات زیستی و سامانه تصمیم یار تصمیمات مدیریت تهدیدات زیستی هم از دیگر برنامه های این بازدید بود.
فرماندهان ارشد بهداشت و درمان نیروهای مسلح ضمن تقدیر از تلاشهای قرارگاه پدافند زیستی کشور در تولید سامانه های یاد شده در جمع بندی این برنامه مقرر کردند زمینه همکاری بیشتر برای بهره برداری از این سامانه ها در نیروهای مسلح فراهم گردد.
در سال های اخیر سازمان پدافند غیرعامل کشور در جهت ارتقای آمادگی ها و تاب آوری ملی در مقابل تهدیدات نوین، کوشیده است با استفاده از فناوری ها نوین بومی الگوهای مدرنی از تشخیص تهدید و اقدامات مقابله ای را بسط و توسعه داده و در اختیار مسؤلان اجرایی کشور قرار دهد.منبع:

1399/05/27
10:25:53
5.0 / 5
2182
تگهای خبر: تولید , سازمان , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل