رییس كل دادگستری البرز خبر داد؛

رهایی ۱۸ محکوم به قصاص در استان البرز طی سال قبل

رهایی ۱۸ محکوم به قصاص در استان البرز طی سال قبل

به گزارش سیاسی، رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار داشت: با تلاشهای انجام شده در مجموعه قضایی استان پارسال ۱۸ محکوم از قصاص نفس رهایی یافتند.به گزارش سیاسی به نقل از مهر، حسین فاضلی هریکندی از رهایی ۱۸ نفر محکوم به قصاص نفس پارسال با تلاشهای انجام شده در دادگستری کل استان البرز اطلاع داد و مطرح کرد: با عنایت به اهمیت احکام سالب حیات و به منظور اعمال نظارت و اطلاع دقیق از روند اجرای این احکام، برنامه ریزی دقیقی در معاونت نظارت بر زندان ها و اجرای احکام دادگستری کل استان البرز تدوین و اجرایی شد.
رئیس کل دادگستری استان البرز با تکیه بر این که بخش دیگری از اقدامات ناظر بر بررسی دلایل ماندگاری پرونده ها در اجرای احکام کیفری دادسراهای مختلف استان است، افزود: در موارد مختلف ضمن بررسی دلایل و عوامل عدم اجرای احکام، حسب مورد پیشنهاد یا راهکار به حوزه های قضایی مربوطه عرضه می شود.
وی اضافه کرد: همینطور با رصد مستمر اجرای احکام این نوع پرونده ها و تکمیل بانک اطلاعاتی محکومان به اعدام و قصاص به صورت جداگانه و بررسی موردی هر پرونده در «سامانه سمپ»، تمامی مراحل اجرای حکم همچون ارسال به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات، گذشت شاکی، اعمال مواد ۴۲۹ و ۳۵۶ قانون مجازات اسلامی و سایر موارد مورد پایش قرار می گیرد.
فاضلی هریکندی ضمن تبیین تلاشهای انجام شده با هدف افزایش آمار صلح و سازش در پرونده های قصاص افزود: با اقدامات و پیگیری های انجام شده هم اکنون هیچ پرونده دارای حکم سالب حیات که قابلیت اجرا داشته باشد در شعب اجرای احکام استان البرز وجود ندارد. در مجموع، تلاشهای انجام شده پارسال منجر به رهایی از قصاص ۱۸ محکوم در استان البرز شد.

1403/01/19
08:56:54
5.0 / 5
351
تگهای خبر: برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل