مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح؛

خدمات درمانی نازایی تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار می گیرند

خدمات درمانی نازایی تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار می گیرند

به گزارش سیاسی مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از عرضه بسته خدمات درمان نازایی با هدف پشتیبانی از زوج های نابارور در جهت افزایش رضایتمندی جامعه هدف اطلاع داد.


به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، دکتر "امیر نوروزی" با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاست های کلی نظام در سال های اخیر در خصوص افزایش جمعیت و فرزندآوری، اظهار داشت: امروزه برای درمان ناباروری (بسته به دلیل نازایی در زوجین)، از تکنیک های نوین و متنوعی با صرف هزینه های بسیار زیاد، استفاده می شود که سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با هدف پشتیبانی از زوج های نابارور در نیروهای مسلح و افزایش رضایتمندی جامعه هدف، این روش های جدید را در تعهدات اخیر خود قرار داده است.
مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به دستورالعمل ضوابط خدمات نازایی که از آغاز خردادماه سالجاری اجرایی شده است، اظهارداشت: هزینه خدمات کمک باروری برای همه بیمه شدگان اناث متأهل کمتر از ۴۵ سال(بجز همسران کارکنان وظیفه و نامادری) برای ۲ فرزند، تحت پوشش سازمان قرار گرفته است و فرانشیز این خدمات در تمامی این ماهیت ها صفر می باشد.
نوروزی با بیان اینکه این تعهد در هیچ یک از سازمان های بیمه پایه صورت نمی گیرد، اضافه کرد: طبق تعهد جدید سازمان، روش میکرواینجکشن یا تزریق اسپرم داخل تخمک (ICSI) دو بار در هر سال، لقاح خارج از رحم (IVF) دو بار در هر سال، انتقال جنین به داخل رحم دو بار در سال، تلقیح درون رحمی(IUI) سه بار در هر سال، و انتقال جنین یا تخمک به داخل لوله رحم(ZIFT) یک مرتبه در طول عمر، تحت پوشش بیمه ای سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: علاوه بر تعهد تمامی داروهای مورد نیاز جهت درمان نازایی، تمامی هزینه های تشخیصی– درمانی مرتبط موجود در پرونده مانند: سونوگرافی، آزمایشات، هیستروسکوپی، لاپاروسکوپی، سی تی اسکن و هیستروسالپنگوگرافی، برای کلیه بیمه شدگان برابر ضوابط و مقرارت جاری سازمان، قابل محاسبه و پرداخت است.
ناباروری از منظر پزشکی اختلالی پیچیده است که روند درمانی یک زوج نابارور از بررسی اولیه آغاز و تا اتمام اقدامات تشخیصی و پاراکلینکی ادامه می یابد. این روند احتیاج به مراجعات مکرر و افزایش هزینه های درمانی دارد و پرداخت این هزینه ها برای زوجین غیر ممکن یا به سختی امکان پذیر است. از طرفی در صورت عدم درمان و حصول نتیجه می تواند به یک معضل تبدیل گشته و نهاد مستحکم خانواده را تحت تأثیر قرار دهد.1399/03/16
12:54:27
5.0 / 5
2512
تگهای خبر: جامعه , خدمات , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل