شروع عملیات ساخت پنج هزار واحد مسکن دانشگاهی در همدان

شروع عملیات ساخت پنج هزار واحد مسکن دانشگاهی در همدان

به گزارش سیاسی، مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان اظهار داشت: شروع عملیات ساخت ۵۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه متاهلی در دانشگاه های دولتی و آزاد، همزمان با سراسر کشور، شروع شد.به گزارش خبرگزاری سیاسی استان همدان، عملیات ساخت حدود پنج هزار واحد مسکونی ویژه نخبگان، اعضای هیأت علمی، کارکنان و خوابگاه های متاهلی دانشگاه ها (دولتی و آزاد) استان همدان، از راه برقراری ارتباط تصویری با حضور رئیس جمهور در شورایعالی مسکن همزمان با سراسر کشور شروع شد.
مجید صالحی امیر در حاشیه این آیین که به صورت ویدئوکنفرانس با نهاد ریاست جمهوری برگزار شد در گفتگویی اعلام نمود: بر مبنای توافقنامه صورت گرفته با دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، واحدهای مسکونی این قشر از جامعه در زمینهای محدوده دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می شود.
صالحی امیر عنوان کرد: بر طبق این توافقنامه ۵۵ هکتار از زمینهای متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، برای ساخت واحد مسکونی ویژه نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه های متاهلی دانشگاه ها (دولتی و آزاد) اختصاص یافته است.
وی افزود: در این فضا بین چهار تا پنج هزار واحد مسکونی ایجاد می شود که ۵۰ درصد آن به نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه های متاهلی دانشگاه ها اختصاص می یابد و ۵۰ درصد دیگر هم به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن واگذار می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان تصریح کرد: همه امتیازات در ارتباط با طرح نهضت ملی مسکن در این پروژه لحاظ می شود.
لازم به ذکر است: در این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر علوم، وزیر بهداشت و روسای دانشگاه های آزاد و سراسری برگزار شد، با دستور رئیس جمهور، راه اندازی ۵۹ هزار و ۵۰۰ هزار واحد مسکن نخبگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و خوابگاه متاهلی در دانشگاه های دولتی و آزاد کشور شروع شد.
قانون جهش تولید و تأمین مسکن (طرح نهضت ملی مسکن) مصوب ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ یکی از برنامه های کلان دولت سیزدهم به حساب می آید. بر طبق این طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال در کشور هدفگذاری شده است.
461402/11/29
10:08:47
5.0 / 5
321
تگهای خبر: برنامه , تولید , جامعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل