نقشه اسرائیل برای ایران و درخواست برای ساماندهی کولبرها از تریبون نماز جمعه

نقشه اسرائیل برای ایران و درخواست برای ساماندهی کولبرها از تریبون نماز جمعه

سیاسی: پرداختن به مسائلی نظیر حجاب، انتخابات، وضعیت مردم غزه، پرهیز از ثروت اندوزی، واقعه 9 دی ماه و ساماندهی وضعیت کولبرها همچون محورهای امروز نماز جمعه شهرهای اراک، همدان، سنندج و تبریز بود.حجت الاسلام احمد مطهری اصل، امام جمعه تبریز امروز در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه تبریز با اشاره بر روز جهانی مقاومت اظهار نمود: آنهایی که می گویند ما آنجا چیکار می نماییم و ایران چه کاری در لبنان، سوریه و عراق و غیره دارد، این دسته از افراد اگر کمی مطالعه داشته باشند جواب خودرا می گیرند.

به گزارش فارس وی با اشاره به اینکه رژیم غاصب درحال کشتن نوزاد در قنداق است، درحال کشتن بچه بیسکویت به دست است، اظهار داشت: اینها برای ما نقشه دارند و اگر کارشان در عراق، سوریه و لبنان تمام شود، سراغ ما می آیند.

امام جمعه موقت تبریز افزود: دولت های حامی رژیم صهیونیستی درحال حمایت و دفاع از این کودک کشی هستند.

وی با اشاره بر این که حضرت امام رحمت الله فرمودند اینها با ما دشمن نیستند اینها با اسلام دشمنی دارند، اظهار داشت: حضور در آفریقا، یمن، عراق، سوریه و … گواه بر این حرف است، اسلام درحال گسترش است و این لرزه بر اندام دشمنان و ناآرامی ساکنان حیفا شده است که این گونه دیوانه وار درحال کشت و کشتار هستند.
دشمن روزهای آخرش را درحال سپری کردن است
مطهری اصل بیان داشت: همه این کارها نوید یک طلوع است و نشانگر اینست که دشمن روزهای آخرش را درحال سپری کردن است.

وی در اعلام مناسبت های هفته اظهار داشت: شروع دهه بصیرت و میثاق امت با ولایت، شروع سال میلادی، سالروز رحلت علامه مصباح یزدی، ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، شهادت سردار سلیمانی همچون مناسبت های هفته پیش رو است.

خطیب نماز جمعه تبریز ضمن اشاره به این که در مورد حضرت زهرا(س) صحبت کردن کار دشواری است و به عبارتی ما کجا و ایشان کجا؛ افزود: فاطمه زهرا(س) شخصی است که پیامبراکرم(ص) فرمودند تو جان منی، فاطمه زهرا(س) مادر ۱۱ امام است، او کوثر بود، فرشته در لباس انسان است. در تمام کتاب های آسمانی و مهم دنیا اسم اش آمده است.

وی بیان داشت: حضرت محمد(س) فرمودند که دخترم فاطمه(س) خودت برای قیامت و آخرت ات تلاش کن من برای تو آنجا کاری نمی توانم بکنم.

وی تصریح کرد: ولادت حضرت زهرا(س) روز مادر است؛ امروزه برخی گلایه ها از عفاف و حجاب زنان در جامعه وجود دارد که اولا زنان خودشان می دانند که هم انقلاب به زنان و هم زنان به انقلاب خدمت کرده است.

مطهری اصل افزود: زنان در رژیم قبلی یک عروسک برای طماع بود ولی انقلاب کاری کرد تا با حفظ عفت زن، روی صحنه بیایند؛ الآن بیش از ۹۰ درصد زنان سواد دارند، در سیاست حضور دارند در جامعه هستند.
اساسا اگر صبر و تحمل زنان نبود انقلاب پیروز نمی شد
وی اضافه کرد: اساسا اگر صبر وتحمل زنان نبود انقلاب پیروز نمی شد اگر پشتیبانی آنها نبود در دفاع مقدس شکست خورده بودیم.

امام جمعه موقت تبریز با تکیه بر این که تاریخ گواه بر آنست که پیامبران و ائمه اطهار(ع) با زنان به خوبی رفتار می کردند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران عزت به زن داده است و موجب رشد آنها شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلیلهای فراگیر شدن خبر فوت یک دختر این بود که او یک زن بود و در ایران به خانم ها توجه زیادی می شود، اظهار داشت: همه دفاع کردیم از آن زن! ولی بعضی نماینده ها و هم لباس های ما حرف های افراطی زدند که به انقلاب خدشه وارد می کرد.
دشمن بدنبال ایجاد دوگانگی است
خطیب نماز این هفته جمعه تبریز افزود: مردان ما غیرت دارند، زنان حرف های ما را تبیین کنند و به آن دسته افراد که عفاف را رعایت نمی کنند بگویند که دشمن می خواهد دوگانگی از راه زنان ایجاد کنند و کاری کنند عده ای بگویند این چه وضع حجاب است و عده ای هم بگویند به شما ربطی ندارد.
زنان در کشور ما عامل وحدت هستند
وی خاطرنشان کرد: زنان در کشور ما عامل وحدت بوده و هستند و دشمن درصد نابودی آنست.

مطهری اصل تصریح کرد: موضوع دشمن بالا و پایین شدن روسری روی سر نیست بلکه هدف اصلی اینست تا خانواده ای تشکیل نشود، بچه ای به دنیا نیاید.

وی در بخش عبادی خطبه ها با اشاره به اینکه تقوای الهی یعنی مراعات حدود الهی، اظهار داشت: انسان مومن موظف به رعایت احکام و تقوای الهی است.

مطهری اصل ضمن اشاره به این که در قوم حضرت موسی(ع) حوادث مختلفی اتفاق افتاده است و قرآن به آن اشاره نموده است، اظهار داشت: برخی ها معتقدند که علت این که قرآن بسیار به اتفاقات زمان حضرت موسی اشاره نموده است به خاطر اینست که این اتفاقات برای مسلمانان هم اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: قارون فردی بود که ثروت زیادی داشت؛ ثروت قارون به قدری زیاد بود که خداوند فرمودند که فقط ۴۰ نفر کلید خزائن او را برمی داشت.

خطیب نماز جمعه تبریز اضافه کرد: ثروت زیاد منجر به ایجاد غرور قارون شده بود و عملا با کسی احترام نمی گذاشت. دراین میان مومنین به قارون گفتند که چرا برای این ثروت متکبر شده ای؟ اینقدر شادمان نباش برای اینکه خداوند از آن کسانی که از حد و حدود خود بیرون بروند خوشش نمی آید.

وی اظهار داشت: مومنان به قارون همچنان گفتند که این ثروت را خدا به تو داده است پس برای آخرت خود هزینه کن؛ همواره نصیب خود از این دنیا را هم ترک نکن و آنچنانی که خداوند با تو این میزان ثروت احسان کرده است تو هم آنرا برای دیگران هزینه کن.

امام جمعه موقت تبریز بیان داشت: هرکسی به میزان توان خود باید از ثروت خود کمک کند؛ بهشت بعضی ها با نماز شب است و برای بعضی ها زیارت و بعضی ها انفاق از ثروت خود است.
ثروتمند اگر بهشت و آخرت می خواهد باید انفاق کند
وی متذکر شد: ثروتمند اگر بهشت و آخرت می خواهد باید انفاق کند.

مطهری اصل خاطرنشان کرد: از امیرالمومنین(ع) نقل شده است که خداوند چند چیز به ما داده است که با وقتش برای آخرت استفاده نماییم وگرنه فرصت را از دست خواهیم داد که این موارد سلامتی، قوت، فراغ بال، جوانی است.
دشمنان از نقشه های خود دست نمی کشند
همچنین ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر سنندج اظهار نمود: هیچگاه دشمنان دست از نقشه های خود دست نمی کشند رسانه های دشمن همواره در تلاش هستند که دین اسلام را که دینی سراسر رحمت است، خشن نشان دهند و امنیت جامعه اسلامی را مخدوش کنند.

ماموستا رستمی ضمن اشاره به این که تمام تلاش دشمنان گمراه کردن جوانان و سوق دادن آنها به سمت اعتیاد است، اظهار داشت: ایجاد ظرفیتهای لازم برای ایجاد اشتغال جوانان و رفع بیکاری، رونق اقتصاد، پشتیبانی از تولید نقشه های دشمنان را نقش برآب کنند.

به گزارش فارس وی افزود: امروز دشمن با تمام ظرفیت از راه فضای مجازی جوانان و جامعه اسلامی را به سمت تباهی بکشد پس باید تلاش نماییم فضای سمی مجازی را به بستری برای پیشرفت در حوزه های مختلف تبدیل نماییم.

امام جمعه سنندج اظهار داشت: دشمنان از شروع پیروزی انقلاب اسلامی تا حالا نقشه های مختلفی را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی طراحی و اجرا کرده اند اما همواره به واسطه بیداری و بصیرت ملت ناکام مانده و راه به جایی نبرده اند.

ماموستا رستمی افزود: کشور ما توطئه هایی را پشت سر گذاشته که هر کدام از آنها می توانست نظامی را نابود کند اما بصیرت و حضور در صحنه ملت سبب شده که نه تنها نقشه های دشمنان نقش برآب شود بلکه پله های پیشرفت و توسعه را روز به روز با سرعت طی نماییم.

وی با اشاره به اینکه رشادت ها، بصیرت و حضور همیشه در زمینه ملت مسئولیت مسئولین را در حوزه خدمت سنگین تر کرده است، اظهار داشت: دولت باید تمام قدرت خودرا برای خدمت به این ملت بکار گیرد و با برنامه ریزی مناسب زمینه رفع مشکلات بخصوص تنگناهای اقتصادی را فراهم سازد.

امام جمعه سنندج در ادامه با تبریک روز حفاظت هواپیمایی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان یکی از مردمی ترین نهادهای نظامی جمهوری اسلامی ایران در طول سال‏های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات و ایثارگری‏ های قابل توجهی در زمینه های مختلف داشته است.

ماموستا رستمی تصریح کرد: در اولین سالهای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان قسم خورده نظام به منظور فشار مضاعف بر نظام نوپای ایران اسلامی مبادرت به ربایش چندین فروند هواپیمای فاقد گارد امنیت پرواز کردند، در چنین شرایطی با عنایت به وظیفه ذاتی سپاه پاسداران که پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بود، این مأموریت حساس و خطیر نیز با ایجاد سپاه حفاظت هواپیمایی در ۵ دیماه ۱۳۶۳ با فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به این نهاد انقلابی واگذار شد.

به گفته وی، با گذشت بیش از ۳۰ سال از تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی تا حالا هیچ هواپیماربایی موفقی بعد از حضور سپاه در ناوگان حمل و نقل هوایی انجام نشده است.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه امروز پروازهای ایران در اوج امنیت است، اظهار داشت: امروز آسمان ایران مسیری امن برای عبور و مرور هواپیماهای سایر کشورهای جهان است که این به برکت تلاش و ایثارگری زحمت کشان حوزه تامین امنیت در کشور است.

ماموستا رستمی در ادامه با تبریک شروع سال میلادی جدید، اظهار داشت: تمام پیامبران الهی برای ایجاد امنیت و آرامش جامعه بشریت فرستاده شده اند اما امروز شاهد می باشیم که انسان های بی گناه در نقاط مختلف جهان همچون غزه و فلسطین به دست اسرائیلی ها کشته و زخمی می شوند و جامعه بین المللی در مقابل این همه ظلم و ستم سکوت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۵۴ هزار نفر از مردم غزه و فلسطین به واسطه ظلمی که رژیم اسرائیل به آنها روا داشته زخمی و ۲۱ هزار و ۶۰۰ نفر به شهادت رسیده اند که سکوت در مقابل این کشت و کشتار بی رحمانه واقعا جایز نیست.

امام جمعه سنندج در ادامه از مسئولان استان خواست توان خودرا در راه خدمت به کار گیرند و به صورت جدی با گران فروشی و احتکار مبارزه کنند.

ماموستا رستمی با اشاره به اینکه افرادی که مبادرت به احتکار کالاهای اساسی مردم می کنند و در زمان خاص با افزایش قیمت آنها را به نفع خود می فروشند فردای قیامت نزد خداوند روسیاه خواهند بود، اظهار داشت: خداوند هرآنچه از نیک و بدی که انسان انجام می دهد را در روز قیامت رسیدگی و برای همه آنها پاداش و جزا در نظر گرفته است.

وی افزود: مسئولیت ها امانت الهی هستند و خدمت به خلق بهترین راهکار برای حفظ این امانت است، هیچ مسوول و نماینده مجلس حق ندارد برای حفظ جایگاه و منافع خود مردم را نادیده بگیرد.

وی از تلاش مسئولان در جهت بازگشایی معابر کولبری قدردانی نمود و اظهار داشت: معتقدیم قاچاق ضد توسعه و آبادانی است، اما فعالیت کولبران تنها به واسطه امرار

معاش است و بازگشایی این معابر می تواند به اقتصاد و زندگی مرزنشینان کمک نماید.

وی افزود: باید بین کولبری و قاچاق های سازمان یافته و قاچاق کالاهایی که به امنیت و سلامت مردم و کشور ضربه وارد می کنند تفاوت قائل باشیم معتقدیم باید به شدت با قاچاق مواد مخدر و سلاح و غیره مقابله شود.
سیاست ها زنان را تبدیل به بازیچه کردند
علاوه بر این حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی جمعه ۸ دی در خطبه های نمازجمعه شهر همدان، اظهار نمود: وقتی سیاست ها زنان را تبدیل به بازیچه کرده و خانواده و زن را ابزاری برای شهوت پرستان کند به طوریکه در جامعه خانواده سست شود و نگاه ابزرای به زن باشد، این از منظر قرآن کریم عذاب است به طوریکه در تمدن غربی حقوقی را برای زنان مطرح نمودند اما سوال اینست که در مقابل این حقوقی که از چند قرن گذشته در پی جریان فمنیست و تمدن نوین در نظر گرفته شده چه بلایی را برسر جامعه زنان آورده است؟خاصیت مدرنیته قطع پیوند خانوادگی و خویشاوندی و تضعیف و کمرنگ کردن آن است، تمدن غربی مودت، عشق، علاقه و محبت را فدا کرده و بستر خانواده را ضعیف کرده است.

وی با اشاره به اینکه تمدن غربی بستر تربیت کودک را از بین برده است، مطرح کرد: در سیاست های لیبرالی فرزند مانع رشد مادی خانواده قلمداد می شود و با فرزندآوری مخالفت می کنند، در این تمدن می گویند بجای وقت گذاشتن برای پرورش یک انسان دیگر به خودت بیندیش و اگر فرزند مشروع داری آنرا به مهدکودک و شرکتهای نگهداری از کودکان بفرست تا وقتت را صرف پیشرفت و آسایش خویش کنید.
در غرب به زنان نگاه ابزاری می شود
امام جمعه همدان اضافه کرد: در سوره بقره یکی از نعمت هایی که با بنی اسرائیل صحبت می کند، نجات این قوم از دست فرعون می داند که در قرآن کریم می گوید خدا برشما منت گذاشت و از دست فرعون و اقوامش نجات داد، فرعون شما بنی اسرائیل را در عذاب خودش قرار داده بود، یکی از آن عذاب ها کشتن پسران و زنده نگهداشتن زنان بود به طوریکه علامه طباطبایی در کتاب المیزان مسأله عذاب را این گونه بیان می کند که زنان را زنده نگه میداشتند چونکه بنای استثمار داشتند و حیا را از آنها می گرفتند و زنان بنی اسرائیل ابزاری برای شهوت رانی بودند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه در مدرنیته برای پر کردن جای خالی فرزند از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، تصریح کرد: سیاست قرآن کریم این دیدگاه مدرنیته را عذاب الهی می داند چونکه فرزند نعمتی است که پدر و مادر از آن بهره مند می شوند تا عشق و مودت در خانواده جاری شود، در غرب به زنان نگاه ابزاری می شود به طوریکه امروز این تفکر تبدیل به روشنفکری شده و یکی از دانشمندان غربی می گوید خدا در غرب مرده به طوریکه انسان تبدیل به یک موجود لذت جو شده است و فرزند هم مانع لذتش شناخته می شود.

شعبانی موثقی خاطرنشان کرد: وقتی خدا در جامعه حذف شود دیگر مرد به همسرش تعهدی ندارد و دلیلی برای فرزندآوری نمی بیند بگونه ای که آنرا عذاب و زحمت قلمداد می کند و این مذهب است که خانه و خانواده را نگهداری می کند به طوریکه در اسلام خانواده مقدس ترین بنیان شناخته می شود و این خدا است که سفارش می کند زنان باید عفت و حیای جامعه بوده و از شهوت فرعون پرستان دور باشند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: این گفتمان انقلاب اسلامی است که زن را ریحانه، مربی، مادر و فعال جامعه می داند، انقلاب اسلامی زنان را عزیز و نفوذناپذیر می داند یعنی فردی که اجازه نمی دهد نامحرم وارد حریم شخصیش شود و بستر تربیتی را برای فرزندانش فراهم می آورد.
دشمن می خواهد عفت را از جامعه بگیرد
وی افزود: در سوره تحریم خدا به مؤمنین می گوید دو زن را بعنوان نمونه مطرح می کنم؛ یکی آسیه که مقاومت کرد و در حالی که شوهرش خودرا خدا قلمداد می کرد به اعتقاداتش پایبند ماند و قرآن آسیه را بعنوان یک زن نمونه برای مردان مثال می زند.

شعبانی موثقی با اشاره به اینکه امروز دشمن می خواهد عفت را از جامعه بگیرد، تاکید کرد: حرف علما رفع مشکلات معیشتی مردم است به طوریکه در آستانه سالگرد شهادت شهید سلیمانی تاکید بر رفع مشکلات مردم بود و در این خصوص طرح جامع همدان مصوب شده که می تواند در رفع مشکل مسکن مؤثر باشد.

وی در انتها توضیح داد: ضمن تسلیت شهادت معلم قرآن بازار همدان، به افراد برجسته ای همچون ایشان نیاز دارد و ایشان از افرادی بودند که به فقه اسلامی در بازار بسیار توجه داشتند.
کشیش های کاتولیک مسیحیت نتوانستند حق زنان را در جامعه مستقر کنند
در ادامه حجت الاسلام قاسم عبدالهی، ۸ دی ماه در خطبه های نماز جمعه اراک ضمن اشاره به ولادت حضرت عیسی(ع)، وفات حضرت ام البنین(س)، ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ولادت امام خمینی(ره) اظهار داشت: سالروز ولادت حضرت زهرا(س) پس از انقلاب اسلامی، روز مادر و روز زن نام گرفت.

وی با اشاره به اینکه بحث زنان یکی از مباحث مهمی است که در طول تاریخ همواره مورد مناقشه بوده است خاطرنشان کرد: پس از انقلاب فرانسه و بدنبال فشاری زیادی که کلیسا به زنان وارد کرد، جریان فمینیستی به وسیله افرادی که با مذهب عناد داشتند احکام نادرست جامعه عقب مانده غرب درباره ی زنان به راه افتاد.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت اراک اضافه کرد: کشیش های کاتولیک مسیحیت نتوانستند حق زنان را در جامعه مستقر کنند. ظلمی که در آن زمان جامعه غرب به زنان تحمیل می کرد ارتباطی با دین و مذهب ندارد و فقط افکار پوسیده سنتی بود که در جوامع غربی شکل گرفته بود. معاندین این موضوعات را به دین ربط دادند و فرار از دین را در میان زنان غربی ترویج کردند.

وی افزود: فیلسوفان عقب مانده غربی در آن زمان دو راهکار ارائه کردند. بکی این که باید کانون خانواده ها از بین برود و دیگری این که زنان کاملا آزاد گذاشته شوند و حجاب و پوشش زنان کاملا از بین برود.
غرب به دنبال ایجاد دشمنی میان زن و مرد است
عبدالهی ضمن اشاره به انقلاب صنعتی نیز اظهار نمود: پس از انقلاب صنعتی که مقابل سرمایه داران بود غربی ها به این نتیجه رسیدند که نیروی انسانی کارخانه ها هزینه ای نباید داشته باشد و گفتند بهترین راهکار اینست که زنان را به کارخانه ها بکشانیم و با دستمزدهای ناچیز آنها را مجبور به کار کردن نماییم.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به اینکه امروزه شعار غربی ها اینست که زن به مرد برتری داشته باشد اظهار داشت: آنها می خواهند با این شعار، دشمنی بین زن و مرد ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: معاندین ابتدا دین را تحریف کردند و بعد در کشورهای اسلامی مثل ترکیه با آتاتورک شرط کردند که رسمیت جمهوری شما را در حالتی می پذیریم که احکام اسلامی را کنار بگذارید. در زمان رضاخان نیز احکام فمینیستی را به جامعه ایران کشاندند که روحانیت به شدت با این مورد مقابله کردند.

عبدالهی با اشاره به اینکه دشمن تقابل زنان مقابل اسلام را بوجود آورده است اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است که شما را با نفس واحده که همان حقیقت و روح انسانی است خلق کرده ایم یعنی تفاوتی بین زن و مرد از لحاظ حقیقت و روح قائل نیستیم اما مأموریت ها و وظایف مختلفی را با عنایت به جسم و روحیات زن و مرد مشخص کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در سوره نسا به برابری زن و مرد اشاره شده است خاطرنشان کرد: مسئولیت اصلی فرزندآوری با مادر است و مرد وظیفه دارد که به جهت اینکه روح و جسم زن آسوده باشد در خدمت فرزندآوری زن باشد.

امام جمعه موقت اراک اضافه کرد: شرح وظایف زنان و مردان توسط آیات قرآن و روایات معصومین به ما گفته شده است.

وی ضمن اشاره به سالروز ارتحال مصباح یزدی، شهادت سردار قاسم سلیمانی و حماسه ۹ دی اظهار داشت: پس از ناآرامی های سال ۸۸ که خیلی ها تلاش کردند انقلاب اسلامی را به چالش بکشند مردم با راهنمایی های رهبر انقلاب فتنه دشمن را خنثی کردند.

عبدالهی با اشاره به اینکه امت و امام انقلاب دو رکن اصلی انقلاب اسلامی است اظهار نمود: تمام فتنه های منافقین و ضد انقلاب و جنگ تحمیلی با حضور بموقع مردم در صحنه و گوش فرا دادن به فرامین رهبر انقلاب خنثی شد و دشمنان نتوانستند به اهداف خود برسند و جامعه را به انحراف بکشند.

امام جمعه موقت اراک افزود: سخنان رهبر انقلاب در ۹ دی ۸۸ یکبار دیگر ملت و انقلاب را زنده کرد و یک دفعه تمام فتنه ها نابود گشت. مقام معظم رهبری یک سیاست مدار تحلیلگر، عالم، حکیم مجرب است که در عالم نظیر ندارد. اگر در این سالها انحرافی بوجود آمده است به خاطر این بود که افراد به تذکرات رهبر انقلاب توجهی نکردند.

وی با اشاره به اینکه تخریب پایگاه فکری و معنوی مردم گناهی غیر قابل جبران است اظهار داشت: نقدها باید عالمانه و منصفانه باشد و طوری باشد که معنویت و فکر و دین و آرامش جامعه بهم نریزد. روشنگری های مقام معظم رهبری و پرورش افرادی مانند شهید سلیمانی ها سبب شده کل جامعه استکباری دنیا با بحران مواجه شود.

عبدالهی در ارتباط با انتخابات نیز خاطرنشان کرد: باید مشارکت، امنیت و اقتدار انتخابات به بهترین شکل باشد. افراد تحول خواه، احزاب و گروه هایی که نگران انقلاب و جمهوریت هستند باید از این موقعیت استفاده نمایند. جمهوریت مگر غیر از داشتن انتخاباتی آزاد برای انتخاب مسئولین کشور است؟

وی اضافه کرد: احزاب و گروههای انقلابی و قانونی استان اگر خواهان تحول هستید و دلتان به حال مردم و اقتصاد و فرهنگ می سوزد وارد گود انتخابات شوید و انتخاب اصلح را برای مردم تبیین کنید تا در انتخاب خود کوتاهی نکنند و امیدوار به آینده کشور باشند.

عبدالهی با انتقاد از برخی کوتاهی های مجلس در نظارت بر قوانین اظهار داشت: مجلس در بعضی مواقع اهمال کرده و به دنبال نظارت بر قوانینی که مصوب کرده نیست. چرا نماینده مجلس وسط جلسه تصویب برنامه هفتم توسعه به فکر تبلیغات برای انتخابات است؟ افراد اصلح باید در مجلس باشند و همراه مردم و مشکلات مردم باشند.

وی با تکیه بر برگزاری بیشتر کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها اضافه کرد: انتخابات را نباید قومی و قبیله ای نماییم و از ظرفیتهای اماکن عمومی و صدا و سیما برای مشارکت بیشتر باید استفاده نماییم. اگر می خواهیم به جامعه امید تزریق نماییم و سیاست انقلابی و اقتصادی سالم داشته باشیم باید در انتخابات مشارکت داشته باشیم.

۲۱۹۲۱۱منبع:

1402/10/08
18:45:49
5.0 / 5
252
تگهای خبر: ایران , برنامه , تمدن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل