نقشه دولت رئیسی و پایداری ها برای حذف قالیباف از ریاست مجلس آینده

نقشه دولت رئیسی و پایداری ها برای حذف قالیباف از ریاست مجلس آینده

به گزارش سیاسی، غلامعلی جعفرزاده، در گفتگو با نامه نیوز اظهار داشت: پایداری ها می دانند قالیباف اگر وارد ائتلاف با پایداری نشود، رای نخواهد آورد. از آن طرف اگر آقای قالیباف در انتخابات مجلس رای نیاورد باید به بازنشستگی فکر کند ازاین رو اگر برای حصول ائتلاف کوتاه نیاید این قدرت را ندارد که وارد مجلس شود.


انتخابات مجلس به فاز اصلی خود یعنی رقابت گروههای سیاسی برای کسب کرسی های بیشتر نزدیک می شود اما این سوال مطرح است که در نبود اصلاح طلبان، آیا گروههای اصولگرا به ائتلاف می رسند یا خیر.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده پیشین مجلس، در رابطه با ائتلاف بین مجموعه های اصولگرا اظهار داشت: اصولگرایان بطور قطع به ائتلاف واحد می رسند و اگر امروز در رسانه ها صحبت از ورود مستقل می کنند و کوشش می کنند به بزرگنمایی اختلافات شان بپردازند، بیشتر یک بازی است تا سهم بیشتری از ائتلاف را برای خود کنند.
«برادرانِ بزرگ» اصولگرا، سهم کوچک ترها را تصاحب می کنند؟ /تشکل های اصولگرا آماده پذیره نویسی سهامِ صندلی های مجلس
تفرقه میان اصولگرایان در یک استانِ سیاسی /اصلاح طلبان متفاوت ظاهر می شوند /نفوذ و شهرت سیاسیون این استان بسیار بالا است
وی طیف تندرو جریان اصولگرا را تمامیت خواه خواند و اضافه کرد: اگر جریان اصلاح طلب فعال شود به مثابه هوو عمل خواهد نمود و اصولگراها بطور قطع روی یک لیست انتخاباتی در نهایت به توافق می رسند. گرچه اینروزها آنها دنبال قدر و سهم هستند اما بالاخره یک شیخوخیتی بین شان اتفاق می افتد و یک لیست از این اردوگاه بیرون می آید.
این فعال سیاسی در رابطه با احتمال توافق قالیباف و پایداری اظهار نمود: آقای قالیباف الان به لحاظ عملکردش بعنوان رئیس مجلس در موضع ضعف قرار دارد و دنبال توافق با پایداری است اما برای رسیدن به این هدف نیاز دارد که امتیازات ویژه ای به پایداری بدهد تا حضور خودش را در مجلس آینده حفظ کند.
وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان نگاه حل مشکلات کشور و مردم در دستورکار پایداری قرار ندارد، اضافه کرد: پایداری فقط و فقط به کسب اکثریت کرسی های مجلس می اندیشد. پایداری بیشتر از یک دهه برای رسیدن به چنین موقعیتی انتظار کشید و به همین راحتی این فرصت را از دست نمی دهد. معتقدم پایداری قدرت را به دست گرفته و بلد است چه طور آنرا حفظ کند.
جعفرزاده قهر جریان اصلاحات از انتخابات را اشتباه خواند و اظهار داشت: اصلاحات با این کار بستر را برای جریان تند اصولگرایی فراهم نمود تا بتواند به سمت خواسته هایش بتازد. پایداری ها در این دوره برای کرسی ریاست مجلس برنامه دارند و برای شان مهم نیست که حتما قالیباف با آنها ائتلاف کند.
وی اضافه کرد: پایداری ها می دانند قالیباف اگر وارد ائتلاف با پایداری نشود، رای نخواهد آورد. از آن طرف اگر آقای قالیباف در انتخابات مجلس رای نیاورد باید به بازنشستگی فکر کند ازاین رو اگر برای حصول ائتلاف کوتاه نیاید این قدرت را ندارد که وارد مجلس شود. پایداری ها نشان دادند منتظر کسی نمی مانند، آنها روزی از احمدی نژاد عبور کردند و بطور قطع عبور از قالیباف و امثال قالیباف برای شان راحتتر است.
این نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه دولت در ردشدن کلیات لایحه بودجه بیشتر قالیباف را مقصر می داند، افزود: دولت هم راغب است که فرد دیگری بر کرسی ریاست مجلس آینده بنشیند چون نیاز دارد که مجلس بیشتر هوای دولت را داشته باشد. حالا مصداقش زیاد مهم نیست که آقاتهرانی باشد یا ذوالنوری؛ مهم آن است که فردی با گرایش جبهه پایداری در آن جایگاه قرار بگیرد.
2727منبع:

1402/09/30
12:46:42
5.0 / 5
392
تگهای خبر: برنامه , دولت , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل