روزنامه حامی دولت:

افزایش تعداد کاندیداها به مفهوم موفقیت دولت رئیسی درحل مشکلات مردم و رفع فقر است

افزایش تعداد کاندیداها به مفهوم موفقیت دولت رئیسی درحل مشکلات مردم و رفع فقر است

به گزارش سیاسی، روزنامه جوان نوشت: انتخابات مجلس یازدهم نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب بود که طی آن هم مردم و هم نمایندگان کارنامه قابل قبولی در رویکرد انقلابی در عرصه های مختلف ارائه دادند.


در تجربه اول بااینکه تا رسیدن به مجلس تراز انقلاب اسلامی فاصله وجود دارد، اما کارنامه موفق و انقلابی این مجلس، سبب افزایش سطح امید و آرامش مردم شده و انگیزه آنان را برای شرکت گسترده تر در انتخابات مجلس دوازدهم (و مجلسی موفق تر و کارآمدتر از مجلس یازدهم) بیشتر کرده است. رکورد استثنایی ثبت نام حدود ۲۵ هزار نفر نامزد انتخابات مجلس دوازدهم، مهر تأییدی بر این ادعا است.
رکورد ثبت نام ۲۴ هزار و ۹۸۲ نفر (نسبت به ثبت نام ۱۶ هزار نفر در مجلس یازدهم) با سلایق مختلف و از همه گرایش های سیاسی و جناحی، نشانه ای روشن از افزایش نشاط اجتماعی و اقبال عمومی به مشارکت در حوزه انتخابات بشمار می رود و انتخاباتی پرشورتر را نوید می دهد. این افزایش به ما می گوید شهروندان واجد شرایط به این باور و اعتماد به نفس رسیده اند که می توانند در تعیین سرنوشت کشور و مشارکت در تقنین قوانین ایفای نقش کنند و به عبارت دیگر گویای این واقعیت است که نسبت به ارکان حکومت احساس تعلق خاطر می کنند و رابطه مطلوبی میان حاکمیت و مردم و اعتماد به نظام وجود دارد.

آمار بالای ثبت نام سبب ایجاد شور و اشتیاق مطلوبی در آستانه انتخابات مجلس دوازدهم شده است و این در حالیست که در ادوار گذشته برای ایجاد نشاط سیاسی و تشویق مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات باید کوشش های بیشتری صورت می گرفت. بنظر می رسد ایجاد این شرایط حاصل تلاش دولت برای حل مشکلات و رفع فقر، فساد و تبعیض از یک سو و رویکرد انقلابی مجلس یازدهم از طرف دیگر برای افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقای امید و اعتماد عمومی است. برای برملاساختن دروغ شاخدار ردصلاحیت گسترده و خنثی کردن آثار منفی این دروغ و همین طور برای افزایش شور و نشاط اجتماعی و میل به مشارکت حداکثری، لازم است در درجه اول خود نامزدهای انتخاباتی در عرصه های انتخابیه نسبت به تلطیف فضای عمومی انتخابات و خنثی سازی شایعات و جوسازی های دروغین اقدام نمایند و در درجه دوم، تمامی مطبوعات و رسانه های متعهد و انقلابی در کنار همه صاحبان تریبون و قلم نسبت به شفاف سازی و تشریح تلاش دشمنان بیرونی و فرصت طلبان داخلی و آگاه سازی عمومی اقدام نمایند.

21302


1402/08/22
08:51:14
5.0 / 5
385
تگهای خبر: دولت , عمومی , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل