روایت مسعود پزشکیان از حقوق 10 میلیونی پزشکان در بیمارستان

روایت مسعود پزشکیان از حقوق 10 میلیونی پزشکان در بیمارستان

به گزارش سیاسی، ایسنا نوشت: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دستمزد کم پزشکان در بیمارستان اظهار داشت: مبالغ ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان ما نمی توانیم پزشک را مجبور نماییم تا در مناطق محروم بماند و خدمات عرضه نماید.مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه که به محدودیت فعالیت پزشکان در یک مرکز درمانی و در مقابل اصلاح نظام پرداخت کارانه به آنها می شد، تصریح کرد: همین امروز در سیستم های دولتی، دلار و طلا برای انجام یک عمل گرفته می شود و کسی هم پاسخگو نیست. در تمام بیمارستان های دولتی پول می گیرند تا عمل انجام دهند ما باید با رانت برخورد نماییم اما نمی شود به یک پزشک و عضو هیات علمی گفت با حقوق ۱۰ تا ۳۰ میلیون در بیمارستان بماند و به مردم خدمات عرضه کن، پزشک زیربار نمی رود.

وی در ادامه اظهار نمود: باید قانونی بنویسیم که قابلیت اجرا داشته باشد امروز برای انجام یک عمل ۱۰۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون گرفته می شود. زمانیکه ما قانون می نویسیم و پزشک آنرا اجرا نمی کند این مردم هستند که این وسط می مانند و فشار بر روی آنها وارد می شود.

پزشکیان: ویزیت پزشک در ایران ۱.۵ دلار است اما در خارج، یک دلار برای دستشویی می دهند /در آینده برای درمان مجبوریم به خارج برویم

حمله روزنامه حامی دولت به پزشکیان: درآمد پزشکان خیلی هم خوب است؛ اگر کافی نیست می توانند از ایران بروند

پزشکیان اظهار داشت: بروید ببینید در بیمارستان های دولتی به مردم چه می گذرد؟ فشار این مورد بر دوش مردم است. با مبالغ پایین نمی توان پزشک را وادار کرد تا در بیمارستان بماند و عمل کند. با مبالغ ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان ما نمی توانیم پزشک را مجبور نماییم تا در مناطق محروم بماند و خدمات عرضه نماید. هرچقدر پزشک تربیت نماییم با این مبالغ در مناطق محروم نمی ماند. پرداخت های ما باید عادلانه باشد تا پزشکان هم عادلانه به مردم خدمات عرضه کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: حالا در تمام کشورهای دنیا این گونه نیست که هر پزشک در هرجایی که خواست کار کند امکان دارد یک پزشک یک نسخه بنویسد یا یک عمل کند که چهار یا ۲۰ درصد عوارض نشان دهد. پزشک مسئول است. همین هم اکنون در ترکیه پزشکان اجازه ندارند در بیشتر از یک مرکز درمانی فعالیت کنند.

محمدباقر قالیباف در جریان این بند از لایحه برنامه هفتم توسعه خاطرنشان کرد: ما مدت هاست که می گوییم پزشکان باید در یک جا کار کنند و ما به آنها کارانه می دهیم اما بعد پزشکان می آیند و کارانه به آنها پرداخت نمی گردد، بدین ترتیب دوگانگی ادامه دارد. بنده در جلسه ای که در کمیته مربوطه بودم اشاره شد. اتاق های عمل ما سیستم ضبط و ثبت داده دارند و بطور قطع اطلاعات در دسترس می باشد. باید برای حل این مشکل تدبیری اندیشیده شود که با تصویب این بند هم همچنان دوگانگی و تناقص وجود دارد.

۲۱۹۲۱۸منبع:

1402/07/25
13:59:20
5.0 / 5
393
تگهای خبر: ایران , برنامه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل