رسالت:

ضدبرجام ها هم می توانند جاسوس باشند

ضدبرجام ها هم می توانند جاسوس باشند

سیاسی: به گزارش سیاسی، روزنامه رسالت نوشت:  این امکان ندارد آمریکا و اسرائیل و برخی هم پیمانان آنها، در حوزه سیاست، مذاکرات خارجی، رسانه و حتی محیط زیست، جاسوس پروری کنند ولی از اقتصاد صرف نظر کنند. برخی آمارها و اطلاعات اقتصادی، کم اهمیت تر از اطلاعات حساس امنیتی و نظامی نیستند و امروز که پیشانی جنگ ما اقتصاد است، شاید مهم تر هم باشند.


از طرف دیگر تحلیل و نظارت بر سمت وسوی سیاستگذاری های اقتصادی، به مفسرین و اقتصاددانان خبره احتیاج دارد و دقت بسیار می طلبد. شناخت افراد و جریان های نفوذی در عرصه اقتصاد، احتمالاً نیازمند تقویت بازوهای اقتصادی و علمی دقیقی است که بیش از آن که بدنبال عوامل تخلف باشند، در پی یافتن افراد و سیاست هایی باشند که خروجی عملکردشان تخلف و فساد در سطح گسترده باشد.
علیرضا اکبری، جاسوس دو تابعیتی ایرانی-انگلیسی را به یادآوریم که مدتی پیش اعدام شد و واکنش عجولانه دولت انگلستان هم بیش ازپیش پرده از ارتباطات خارجی و جاسوسی او برداشت. اکبری در ساختارهای رسمی کشور ما، مهره ای امنیتی بود که روی پیشانی اش، جای مهر خودنمایی می کرد و حتی مخالف سرسخت برجام بود. نفوذی ها، لزوما غرب دوستان کروات زده نیستند و گاهی دقیقا در نقطه مقابل باید بدنبال آنها گشت؛ هرچه هست برخی تصمیم ها نشان از آن دارد که جست وجویی در نظام اقتصادی کشور، می تواند نتایج عجیبی در پی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:
کنعانی: برجام محصول اعتماد ما به آمریکا نبود/حق آبه ایران را پیگیری می کنیم هیچ راهی جز توافق با آمریکا وجود ندارد / اگر فکر می کنند با شکایت می توان از کٌره پول گرفت خطا می کنند ۲۱۶۲۲۰
منبع:

1402/05/16
10:10:06
5.0 / 5
375
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل