امام جمعه یزد:

عده ای در مجالس روضه لباس های آنچنانی می پوشند، می خواهند قداست این مراسم را از بین ببرند

عده ای در مجالس روضه لباس های آنچنانی می پوشند، می خواهند قداست این مراسم را از بین ببرند

سیاسی: به گزارش سیاسی، ایسنا نوشت: ناصری، امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: تعجب من از افرادی است که در مجلس امام حسین (ع) شرکت می کنند و برای ایشان سوگواری می کنند، اما دغدغه های آنها دنیوی است، اما این ها بدانند که این نظام، نظامی است که امام حسین (ع) و خاندان (ع) و این همه شهید برای آن جان دادند تا به اینجا برسیم و اگر کم کاری وجود دارد، نباید به نام دین گذاشته شود.امام جمعه یزد ضمن اشاره به شیطنت هایی که دشمن در مورد عاشورا و مراسم سوگواری انجام داده، اظهار داشت: دشمن بدنبال ایجاد فاصله بین مردم و مقدسات است چونکه فقط از این طریق به اهداف خود دست می یابد.

آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه که در مسجد روضه محمدیه با حضور هیئات مذهبی و عزاداران عاشورایی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام، با تکیه بر این که در همه امور باید رضایت خدا مدنظر باشد، عنوان کرد: امام حسین(ع) هم به یاران خود سفارش کردند که در تمام امور دنیوی و اخروی فقط رضایت خدا را در نظر بگیرند حتی اگر کاری که مورد رضایت خداست، مورد رضایت بندگان خدا نباشد.

وی اظهار داشت: این که دشمنان اسلام قرآن آتش می زنند و سال جاری وقیحانه، عاشورا را هم به تمسخر گرفتند، به این علت است که می خواهند مردم از دین و اسلام و امام حسین(ع) دور بمانند تا آنها با سوءاستفاده از این دوری به اهداف خود برسند.

ناصری در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به خطبه ای که امام حسین(ع) در آخرین حج خود در منا قرائت کردند، اضافه کرد: امام حسین(ع) فرمودند که خدایا تو می دانی که مبارزه ای که شروع کرده ایم، برای تو و برای حرکت در راه تو است و برای رسیدن به آمال دنیا نیست.

وی افزود: امام حسین(ع) فرمودند که ما برای احیای دین تو و احکام الهی آمده ایم و هر آن چه تو فرموده ای عمل خواهیم کرد.

ملت ایران ادامه دهنده نهضت حسین(ع)

ناصری خاطرنشان کرد: خواسته امام حسین(ع)، حاکمیت الله در جامعه، مبارزه با فساد، ظلم و گناه، احیای دین و احکام الهی و برچیده شدن بساط ظلم و کمک به بندگان خدا بود و برای تحقق این هدف، جان خود و اهل بیتش را فدا کرد.

وی اظهار داشت: به برکت خون شهدا و فداکاری های این ملت و با هدایت های امام راحل، حرکت امام حسین(ع) در این کشور تداوم پیدا کرده و ملت ایران، راه ظلم ستیزی که امام حسین(ع) در پیش گرفته بود را ادامه داده اند.

امام جمعه یزد بیان نمود: امام حسین(ع) می دیدند که چهره اسلام و قرآن عوض شده و امروز هم شرایط همینگونه شده، امام حسین(ع) در آن زمان با طاغوت هایی که دین را تحریف می کردند، مبارزه کرد و ملت ایران هم همین حرکت را ادامه داد و طاغوت را برانداخت تا دین اسلام و حرکت امام حسین(ع) احیا شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که در نهضت امام حسین(ع) مطرح است، خدامحوری و اخلاص است، اضافه کرد: منطق و عقل و عزت و آزادگی هم از ارکان نهضت امام حسین(ع) است و امام حسین(ع) با این ارکان به مبارزه با طاغوت پرداخت.

خطیب جمعه یزد با اشاره به اینکه ایرانیان مفتخر به این معنا هستند که در احیای دین یاد شده پیامبر(ص) هستند، اظهار داشت: ملت ایران پیرو راه امام حسین(ع) هستند و در راه احیای دین از هیچ تلاشی حتی از جان خود دریغ نمی کنند.

پیروی از طریق امام حسین(ع) در گرو حرکت در راه کسب رضایت الهی است

ناصری ضمن اشاره به این که روز عاشورا با روز جمعه مصادف شده و در نمازجمعه امروز مسؤلان استان هم حضور گسترده ای دارند، اظهار داشت: مردم در هر کسوتی از مدیر تا طلبه و دانشجو، اگر بخواهند از امام حسین(ع) پیروی کنند، اگر فقط یک حرکت را از امام حسین(ع) پیروی کنند، مشکلات جامعه حل خواهد شد و آن حرکت، کسب رضایت الهی در همه امور است.

وی خاطرنشان کرد: تعجب من از افرادی است که در مجلس امام حسین(ع) شرکت می کنند و برای ایشان سوگواری می کنند اما دغدغه های آنها دنیوی است اما اینها بدانند که این نظام، نظامی است که امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) و این همه شهید برای آن جان دادند تا به اینجا برسیم و اگر کم کاری وجود دارد، نباید به نام دین گذاشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: همه دنیا متأثر از حرکت انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است، اگر کسی گرانفروشی کرد یا مشکلاتی در حوزه اقتصادی ایجاد کرد، نباید آنرا پای اسلام بگذاریم و نباید با پرداختن صرف به این مسائل رضایت خدا را از دست بدهیم.

وی ضمن اشاره به این که در بعضی کشورهای دنیا کتاب خدا را آتش زده و به ساحت مقدس قرآن اهانت کرده اند، اضافه کرد: دشمنان در تلاشند که خط قرمزهای ما را بزنند که خط قرمزهای ما امام حسین(ع)، ولایت و قرآن هستند.

مردم متوجه شیطنت های دشمنان باشند

ناصری افزود: این که امروز عده ای در مجالس روضه لباس های آنچنانی می پوشند، یا در فضای مجازی مراسم مذهبی ما و این حرکت بزرگ مورد تمسخر قرار می گیرد، از شیطنت های دشمنان است و می خواهد قداست این مراسم را از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه دغدغه های مردم باید مدنظر مسؤلان باشد اما مردم نباید به خواسته های دشمن تن دهند، اضافه کرد: مسؤلان ما برای رفع دغدغه های اقتصادی مردم تلاش کنند.

ناصری در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این که تابستان ایام اوقات فراغت دانش آموزان است، تصریح کرد: والدین هر کلاسی را مناسب ندانند و تحقیق انجام دهند و آموزش و پرورش هم در این ایام برای دانش آموزان کلاس های قرآن و آموزش های قرآن تشکیل دهد تا علاقمندان بتوانند از این فضا استفاده نمایند.

۲۱۶۲۱۷

منبع:

1402/05/06
18:20:40
5.0 / 5
302
تگهای خبر: آموزش , ایران , جامعه , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل