حمله اصلاح طلبان به منافقین و خفت بار بودن سرنوشت آنان هم موجب دلخوری کیهان شد!

حمله اصلاح طلبان به منافقین و خفت بار بودن سرنوشت آنان هم موجب دلخوری کیهان شد!

به گزارش سیاسی، کیهان نوشت: روزنامه زنجیره ای اعتماد، سرنوشت سازمان منافقین را خفت بار و آموزنده توصیف کرد.


این روزنامه به قلم عباس عبدی نوشت: «وضعیت مجاهدین خلق [منافقین] را که می بینیم، بسیار متاسف می شویم که چگونه ممکن می شود حضور مجموعه ای از افراد در دل چنین ساختاری ادامه پیدا کنند و در چارچوب فرقه ای متحجر درآیند و انواع و اقسام شکست ها و خفت ها را تجربه کنند، ولی همچنان در سنین بالای ۵۰ تا ۷۰ سالگی به چنین خط مشی احمقانه ای ادامه دهند. این ادامه وضعیت در حالیست که می بینند، حتی فرزندان و نوه های آنان، راه خود را جدا کرده اند و در راه دیگری قرار گرفته اند.... شاید برای ما قابل تصور نباشد که یک فرد چگونه امکان دارد تا این اندازه تابع رهبری فرقه شود که جنگ داخلی را تجربه کند و هزاران نفر را بکشد و کشته شود، سپس برود عراق با دشمن دو ملت ایران و عراق به نام صدام همدست شود و فاجعه فروغ جاویدان یا مرصاد را رقم بزند.
بعد در اردوگاه های مبتذل بدون ذره ای آزادی زندگی کند و صدایش در نیاید و آخر هم با این وضعیت در آلبانی که خارج از جهان سیاست است پرتاب شود و حیات و ممات آنها به دست آمریکا باشد که روزی افتخار این گروه ترور چند نفر از مستشاران آمریکایی در تهران بود. این وضعیت محصول فقدان آزادی بیان است. آزادی درون گروهی در هر ساختاری، شامل حزب، گروه، دولت یا کشور و... برای بقای آن ضروریست و هر نهاد و ساختاری که این خاصیت را نداشته باشد، سرنوشت آن در بهترین حالت چریک های فدایی خلق است که بعد از شکست از روی اجبار تن به تغییر خط مشی دهند و در بدترین حالت سازمان مجاهدین خلق است که چهارنعل راه گذشته را ادامه دهد و اعضای فرقه را از بدیهی ترین حقوق برای درک از حقیقت محروم کند و اقدامات مبتذل رهبری سازمان را با لطایف الحیل توجیه کند. چقدر گردان های سایبری توجیه گر این نوع ساختارهای بسته، شبیه یکدیگرند؟
معیار دوم عینی تر است، فرزندان. هر نسل یا سازمانی یا حکومت یا هر ساختار دیگری که نتواند با نسل پس از خود تعامل داشته باشد، قطعا و یقین نابود خواهد شد. البته این مسئله نیز در ارتباط با موضوع آزادی است ولی عینی تر است و قابل پوشاندن نیست.
فیلمی که از اردوگاه اشرف انتشار یافت، ظاهرا فاقد نیروی جوان بودند، متوسط سن حاضران آن اردوگاه باید بالای ۵۵ تا ۶۰ و ۶۵ سال باشد. چنین گروهی نیاز نیست کشته شوند یا بمیرند، به قول حافظ «بر او نمرده به فتوای من نماز کنید.» جوان یعنی آینده، مجموعه ای که آنان را ندارد، یعنی فاقد آینده است. همان گونه که زاد و ولد سبب ادامه حیات جامعه می شود، در سازمان ها و حکومت ها و نهادها نیز زاد و ولد سبب ادامه حیات آن می شود. البته نه هر جوانی که جوانان رانتی بلای جان چنین نهادها و حکومت هایی خواهند بود. با این دو معیار می توانیم آینده هر جریان و نهاد و ساختاری همچون مجاهدین خلق را در ایران پیشبینی کنیم».
یک دفعه دیگر قضاوت نویسنده روزنامه اعتماد را مرور کنید: «تجربه انواع و اقسام شکست ها و خفت ها، خط مشی احمقانه، کشتن هزاران نفر، همدستی با دشمن متجاوز و رقم زدن فاجعه فروغ جاویدان، اردوگاه مبتذل بدون ذره ای آزادی، حیات و ممات شان دست آمریکاست، زندگی فرقه ای، گروهی مَرده و بی آینده».

اینها قضاوت درستی است و الان باید از باب «الزموهم بما الزموا مقابل انفسهم»، از برخی مدعیان اصلاح طلبی در این روزنامه و فراتر از آن پرسید، اگر سازمان منافقین به همین نکبتی و بی آیندگی است که بیان می کنید -و بدتر از اینها هم هست- چرا در خیلی از پروژه های آمریکایی و صهیونیستی که این سازمان تروریستی هم در آن به بازی گرفته شده بود، نقش آفرینی کردید و پذیرفتید همبازی فسیل های سازمان منافقین و سلطنت طلبان و بهائیان و کومله و ریگی و نهضت آزادی و... باشید؟ آخرین بار که همین گروهک های وطن فروش در اغتشاشات پاییز معرکه گرفته بودند و از دروغ پراکنی، عوام فریب، آشوب افکنی، شرارت و آدم کشی، مسجد سوزی و هتک حرمت مقدسات دریغ نمی کردند و توهم براندازی داشتند، چرا شما و سران تان با اشرار آشوبگر همراه شدید و نام این شرارت سازمان یافته را هم اعتراض مدنی گذاشتید؟!
یا بطورمثال چرا در فتنه و آشوب 1388 با دروغ شرم آور تقلب در انتخابات
(که خاتمی و تاج زاده و عطریانفر و ابطحی و امثال آنها به دروغ و نا ممکن بودن تقلب آن هم در مقیاس 13 میلیون رای معترف بودند)، زمینه معرکه گیری گروهک هایی مانند منافقین و آشوب مقابل جمهوریت و اسلامیت را فراهم ساختید؟ سازمان وطن فروش منافقین خائن تر بود یا شماها که اغلب مقدمه ساز تحرکات گروهک های مزدور بوده اید؟!

23302


1402/04/04
11:29:04
5.0 / 5
471
تگهای خبر: آمریكا , ایران , جامعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل