حاکمیت تصمیم بگیرد همسر رئیس جمهور بانوی اول است یا نه؟

حاکمیت تصمیم بگیرد همسر رئیس جمهور بانوی اول است یا نه؟

سیاسی: به گزارش سیاسی، رویداد ۲۴ نوشت: علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز می گوید: اگر همسر رئیس جمهور، قرار به سفر با همسرش در سفرهای بین المللی دارند، بد نیست که بتوانند مواضع جمهوری اسلامی را در بحث زن مطرح کنند، البته به شرطی که اول بلد باشند به خوبی صحبت کنند و دوم این که مواضع جمهوری اسلامی را بیان کنند و از سوی خودشان حق ندارند، صحبتی کنند.علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز در واکنش به تحرکات سیاسی جمیله علم الهدی همسر رئیس جمهور می گوید: تاکنون در انقلاب اسلامی چنین چیزی نبوده که همسران رئیس جمهور در سفرهای خارجی رسمی همسران شان را همراهی کنند. هرچند به نظر من اگر هم قرار به سفر با همسران شان دارند، بد نیست بتوانند مواضع جمهوری اسلامی را در بحث زن مطرح کنند، البته به شرطی که اول بلد باشند به خوبی صحبت کنند و دوم این که مواضع جمهوری اسلامی را بیان کنند و از سوی خودشان حق ندارند، صحبتی کنند. در رابطه با خانم علم الهدی این که ایشان، بانوی اول هستند را تایید نمی کنم. بانوی اول، مادر شهیدی است که فرزندش را در راه انقلاب، خاک وطن و عِرق ملی داده است. من به این تیپ آدم ها، الگوی زن ایرانی و بانوی مملکت را می دهم و این ها اولویت دارند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس می گوید: تاکنون ندیده ام همسر رهبر انقلاب، در هیچ مجلس و مجموعه رسمی حاضر شود و مصاحبه کنند. از طرفی هم میتوان گفت اگر قرار باشد بانوی اول به کسی گفته شود، همسر حضرت امام یا همسر رهبر انقلاب یا مادر یا همسر شهدایی که چند کودک یتیم را بزرگ می کنند، هستند.

پاک فطرت می گوید: باز هم تاکید می کنم این که همسر رئیس جمهور به این سفرها برود و با درنظر گرفتن مواضع نظام، حساب شده و در چارت صحبت کند، به نظرم مفید می باشد، ولی امکان دارد صحبت هایی بشود که نباید مطرح شود و برای جمهوری اسلامی هزینه بر باشد، چون امروز بحث «زن زندگی آزادی» متاسفانه چیزی است که غرب درحال سوءاستفاده از آن است.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس می گوید: من همیشه می گویم این شعار «زن زندگی آزادی» مال جمهوری اسلامی است، چون جمهوری اسلامی به مادران، دختران و حتی پسران خودش خیلی بها می دهد و احترام می گذارد. تعجب می کنم که چه اتفاقی افتاد که از این مورد ضد خودمان سوءاستفاده کردند.

وی می گوید: غرب اصلاً به زن اعتقاد و اعتمادی ندارد و زن را به شکل کالا می بیند، در صورتیکه جمهوری اسلامی این گونه عمل نمی کند، چون دین مان به زن احترام گذاشته است. پیامبر اکرم (ص) هر وقت که غمگین می شد، به چهره حضرت فاطمه (س) نگاه می کرد و این نشان داده است که پیامبر چقدر به زن احترام می گذاشته است. به نظر می آید ما باید در مجامع بین المللی، بیشتر روی بحث زن کار و صحبت نماییم و بتوانیم مطالب و مواضع خودمان را بر مبنای دین مان به گوش دنیا برسانیم.

پاک فطرت می گوید: ما هم باید در مسائلی که به آن اشاره کردم، در زمینه بین المللی فعال تر بشویم که دنیا نتواند از این مورد ضد خودمان سوءاستفاده کند. حال، خانم رئیس جمهور هم در سفری که با همسرش به ونزوئلا داشته، مواضع خودش را بیان کرده و به نظرم چیزهایی گفته که مواضع جمهوری اسلامی نیست.

نماینده شیراز می گوید: این که باید در کشور تشکیلاتی برای همسر رئیس جمهور در چارچوب بانوی اول داشته باشیم یا نه، بحثی در ارتباط با حاکمیت است و در ۴۵ سالی که از انقلاب می گذرد تابحال چنین چیزی نداشته ایم. حاکمیت باید تصمیم بگیرد که آیا زن رئیس جمهور، بانوی اول هست یا نه؟ و یا نیاز است زیرساختی برای این مورد داشته باشیم یا ضرورتی ندارد؟ دنیای غرب معمولًا به زن رئیس جمهور می گوید بانوی اول، اما در جمهوری اسلامی این که زن رئیس جمهور واقعاً بانوی اول هست یا نه، من فکر نمی کنم این طور باشد. خانم جمیله علم الهدی از نظر علمی، کرسی هیات علمی دارند و استاد دانشگاه هستند. فکر می کنم می تواند در کنار همسرشان به سفرها برود و مواضع زن ایرانی را بگوید، ولی این که آیا مواضع سفر اخیر ایشان، مواضع حاکمیت بود؟ باید بگویم نه.بیشتر بخوانید:

جمیله علم الهدی: رهبر انقلاب مان تجسم یک «پدر واقعی» هستند / ما «فردگرایی» را قبول نداریمگفت و گوی شبکه تلویزیونی ونزوئلا با جمیله علم الهدی «بانوی اول ایران» + عکس ها«بانوی اول»، رؤیاست یا فعالیت اجتماعی متعارف؟ / بازخوانی کارنامه همسران ۸ رئیس جمهور ایران

۲۱۷منبع:

1402/04/03
10:45:02
5.0 / 5
533
تگهای خبر: آموزش , ایران , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل