حزب اتحاد ملت:

مجامع بین المللی خصوصا دولت و ملت ایران به یاری مردم لبنان بشتابند

مجامع بین المللی خصوصا دولت و ملت ایران به یاری مردم لبنان بشتابند

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در اطلاعیه ای با ملت لبنان ابراز همدردی كرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا؛ حزب اتحاد ملت در اطلاعیه ای اعلام نمود:
فاجعه انفجار مهیب در بندرگاه بیروت و خسارت های فراوان و غیر قابل جبرانی که به جان و مال شهروندان این شهر بزرگ و دوست داشتنی، وارد آورد مصیبتی نیست که تنها ملت شریف لبنان را داغدار کرده باشد.
این فاجعه را باید در زمره فجایع بزرگ انسانی قلمداد کرد و در مصیبت ملت لبنان خودرا سوگمندانه شریک دانست.
جانباختن نزدیک به ۲۰۰ نفر که هر ساعت بر شمار آنان افزوده می شود، ده ها مفقود و هزاران مجروح و میلیاردها دلار خسارت به زیرساخت ها، ذخایر راهبردی غذایی، منازل و مراکز کسب و کار بیروت و بی خانمانی ده ها هزار نفر از شهروندان، گوشه ای از خسارات ناشی از انفجار مهیب عصر سه شنبه در بندرگاه گمرکی بیروت است.
لبنان ماه هاست که در رنج و گرفتاری است. مشکلات پیچیده سیاسی و اقتصادی، مشکلات ناشی از همه گیری جهانی ویروس کرونا، فشارهای مستقیم و غیر مستقیم به اقتصاد لبنان از طرف قدرت های جهانی، اختلاف ها و تعارض های داخلی و هزینه هایی که ملت لبنان برای ایستادگی در مقابل همسایه اشغالگر جنوبی خود می پردازد و الان ابعاد باورنکردنی این فاجعه بزرگ، هر انسان شرافتمند در سراسر جهان را متأثر از آلام لبنان می کند.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، با ابراز نهایت همدردی و تسلیت به ملت عزیز لبنان، خودرا در کنار آنان می داند و به سهم خود از دولت ها و مجامع بین المللی و نهادهای مردمی جهان به خصوص دولت و ملت ایران می خواهد که با تمام توان و امکان مقدور به یاری ملت لبنان بشتابند.
خداوند نگاه دار لبنان و ملت بزرگ و شریف آن باد.»1399/05/18
15:49:08
5.0 / 5
1943
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل