زیر رفاه در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام كرد

افزایش 20 درصدی یارانه دهک های پایین جامعه

افزایش 20 درصدی یارانه دهک های پایین جامعه

سیاسی: به گزارش سیاسی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اشاره کرد: تصمیم بر این شده تا 20 درصد به یارانه دهک های پایین جامعه اضافه شود و با عنایت به گشایش های اقتصادی امیدوار به ایجاد رونق خوبی در سال 1402 هستیم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید صولت مرتضوی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی در خصوص این که اخبار مطروحه از رانت ها و فساد ها در صندوق بازنشستگی کشوری چه میزان صحت دارد، بیان کرد: امکان دارد خدایی نکرده در بعضی از شرکتها تخلف هایی صورت بگیرد. هم مرکز حراست ما، هم مرکز بازرسی ما و هم مدیران عامل ما پیگیر هستند تا هر کجا که تخلفی کشف شد با شدت و قدرت برخورد شود.
ایشان سپس در پاسخ به این پرسش که آیا تغییری در میزان یارانه ها صورت خواهد گرفت، بیان کرد: حالا تصمیم بر این است که ۲۰ درصد به یارانه دهک های پایین جامعه اضافه شود. این امکان وجود دارد با عنایت به این که در اقتصاد کشور اتفاق های خوبی درحال رخ دادن است و با عنایت به سفرها و پیگیری هایی که رییس جمهور دارند، رونق خوبی در سال ۱۴۰۲ رخ دهد و به این مساله نیز امیدوار هستیم که شرمنده آحاد مختلف مردم نشویم. بنده به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این آرزو را دارم که بتوانیم میزان یارانه را افزایش دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص این که آخرین تغییرات انجام شده در لایحه برنامه هفتم توسعه پیرامون مسائل کارگران چه بوده است، بیان کرد: بنده از اصحاب رسانه خواهش دارم که پیش داوری نکرده و اجازه دهید تا برنامه تقدیم مجلس شود. برنامه ای که تقدیم مجلس شد یعنی به تایید هیئت وزیران و رییس جمهور رسیده است. طبیعی که این برنامه مانند همه برنامه ها نقدپذیر است. مانند همه برنامه های دیگر آحاد مختلف مردم و شخصیت های مختلف می توانند نقد خودرا نسبت به برنامه هفتم داشته باشند. ما به عنوان کارگزاران نظام و دولت موظف هستیم که نقدهای مردم و نخبگان پاسخگو باشیم. تعدادی از اخباری که در فضای مجازی منتشر می شود حقیقت ندارد. البته باید بگویم که تعدادی از اصلاحات در عرصه صندوق ها گریز ناپذیر است.
ایشان سپس اشاره کرد: ما چاره ای نداریم جز این که اصلاحات را انجام دهیم اما اساسا باید با یک شیب منطقی و ملایم باشد تا خدایی ناخواسته مشکلی برای اقشار مختلف مردم ایجاد نکند.
منبع:

1402/03/24
12:16:02
5.0 / 5
358
تگهای خبر: برنامه , جامعه , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل