سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اعلام كرد

تغییر ۳۸ امام جمعه در پنج ماه اخیر

تغییر ۳۸ امام جمعه در پنج ماه اخیر

به گزارش سیاسی، سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه از تغییر امامان جمعه 38 پایگاه نماز جمعه در پنج ماه اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: در دو پایگاه آق قلا در استان گلستان و کرخه در استان خوزستان هم بتازگی امام جمعه معرفی و منصوب شده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علی نوری، سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با ارائه گزارشی از عملکرد نهاد نمازجمعه در سال ۱۴۰۲، اظهار داشت: در تدارک هستیم که گردهمایی های منطقه ای ائمه جمعه را در شش منطقه برگزار نماییم. هفته آتی در تهران این گردهمایی برگزار می گردد و سایر مناطق هم به مرور شاهد برگزاری این گردهمایی ها خواهند بود.
وی با اشاره به محورهای این گردهمایی منطقه ای، اظهار داشت: مطالبی همچون عفاف و حجاب، فعال سازی شورای فرهنگ عمومی در دستور کار نشست های منطقه ای است. ما لایحه عفاف و حجاب را بوسیله هیئت های اندیشه ورز ائمه جمعه، نقد و بررسی کردیم و پیشنهادات برای ارتقای آنرا دریافت می نماییم و به روسای سه قوه ارسال خواهیم کرد.
نوری با اعلان اینکه طی پنج ماه گذشته در ۳۸ پایگاه انتصاب جدید داشتیم، اظهار داشت: از ۲۰ پایگاه با حضور ائمه جمعه جدید، ۱۷ پایگاه در شهرستان بوده است. دو پایگاه تازه تأسیس هم داشتیم که آق قلا در استان گلستان و کرخه در استان خوزستان هستند و امام جمعه آنها معرفی و منصوب شده است.
وی ادامه داد: در جزیره خارک استان بوشهر حجت الاسلام کارگر و در شهرستان سرعین استان اردبیل حجت الاسلام شیرعلی پور به عنوان امام جمعه منصوب شدند.
سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به انتصاب سایر ائمه جمعه اشاره نمود و افزود: حجت الاسلام فتحی نیا به عنوان امام جمعه گتوند استان خوزستان منصوب گردید. در استهبان استان فارس نیز حجت الاسلام ساجدی امامت آنجا را بر عهده گرفته است.1402/03/17
10:23:13
5.0 / 5
348
تگهای خبر: شورا , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل