سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

سیدحسن خمینی: جمهوری اسلامی بزرگترین میراث امام راحل است

سیدحسن خمینی: جمهوری اسلامی بزرگترین میراث امام راحل است

به گزارش سیاسی، یادگار حضرت امام اظهار داشت: جمهوری اسلامی یک کالبد مقدسی است که در قالب قانون اساسی شکل گرفته متشکل از دو قید بسیار مهم می باشد، یکی آحاد مردم است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره ایشان و شهدای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سال قبل رهبری فرزانه انقلاب تعبیری داشتند که کلمه قصاری بود که می تواند نقشه راهی برای مردم و آینده نظام باشد. ایشان فرمودند امام جان و روح انقلاب اسلامی است. این یکی از زیباترین تعابیر درباره ی امام و نظام برآمده از مجاهدت های عمر طولانی امام و زحمات طاقت فرسای مردم و تلاش بی وقفه روحانیت شیعه و مجاهدت های مستضعفین جهان را این جمله بیان می کند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش بزرگترین میراث امام راحل است. جمهوری اسلامی یک کالبد مقدسی است که در قالب قانون اساسی شکل گرفته متشکل از دو قید بسیار مهم می باشد، یکی آحاد مردم است.
یادگار امام با اشاره به توجه امام راحل به نقش مردم و بیداری دل های آنان، اظهار داشت: امام راحل فقط و فقط به بیداری دل های مردم توجه داشت و انقلابی پدید آورد که بی شک مردمی ترین انقلاب جهان است. جمهوری اسلامی یک نظامی است که برآمده از خواسته های مردم است و حفظ جمهوریت را باید نصب العین خود قرار دهیم.
سیدحسن خمینی با اشاره به تاکید رهبری انقلاب به حفظ سلامت و امنیت و رقابت و مشارکت در انتخابات، اشاره کرد: رکن دوم این نظام اسلام است و امام یک فقیه هم بود. فقه ما بن مایه این نظام است اما امام هم به نقش زمان و مکان در اجتهاد بود نه یک فقه خشک و درجازننده. فقه پویا که توان حل مشکلات جامعه را دارد مورد تاکید امام بود.
وی افزود: یکی دیگر از اصول اساسی جمهوری اسلامی عزتی است که در قالب استقلال سیاسی کشور وجود دارد. در طول تاریخ ۲۰۰ سال اخیر هیچ دوره ای مانند دوره جمهوری اسلامی دارای استقلال سیاسی نبودیم. تلخی عزل و نصب حاکمان ما به دست بیگانگان بوده است و آخرین حاکم جائر سلطنت با تصمیم سلاطین و سفرای غیرایرانی ایران را ترک می کند.
یادگار امام با اشاره به اینکه «جمهوری اسلامی نظامی است که باید حتما مردم در زندگی در آن احساس رفاه کنند»، اشاره کرد: همت همه در این باید باشد که رفاه را پدید آورند. نقاط ضعفی هست اما نقاط امیدی هم هست و با اهمیت ترین آن توان و قدرت مردم است.
سیدحسن خمینی در آخر سخنانش تصریح کرد: امروز در جمهوری اسلامی با نظامی به وسعت خون های پاک شهدا آینده ای پیش رو داریم که باید تلاش نماییم با درس از گذشته ها، آینده ای شیرین بسازیم.1402/03/14
13:23:05
5.0 / 5
301
تگهای خبر: ایران , جامعه , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل