معاون اقتصادی رئیس جمهور:

ارزش های اسلامی در کشور تضعیف شده

ارزش های اسلامی در کشور تضعیف شده

سیاسی: به گزارش سیاسی، همدان معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه هم اکنون ارزش های اسلامی در کشور ما تضعیف شده است، اظهار داشت: اگر طی سالهای اخیر در راه شهدا تردید نمی شد، امروز وضعیت ما در حوزه صنعت و کشاورزی بهتر بود.


محسن رضایی سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در یادواره ۸۵۳ شهید سرافراز شهرستان نهاوند که در محل مصلی نماز جمعه شهر نهاوند برگزار شد، اظهار نمود: شهرستان نهاوند شهدای باغیرت و مجاهدان مخلصی در راه خدا داده است و این شهرستان سابقه ای تاریخی و کارنامه ای بزرگ در تاریخ ایران و اسلام دارد.
وی ادامه داد: این کارنامه نشان داده است که شهرستان نهاوند با تقدیم شهدایی مثل شهدای گروه انقلابی ابوذر، شهید قدوسی، شهید حیدری و خورشید درخشانی همچون شهید میزرامحمد سلگی و سایر شهدایش با تمام وجود به صحنه دفاع از انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی آمده است.
رضایی خاطرنشان کرد: وجود این شهدای بزرگوار در شهرستان به خاطر اینست که این شهرستان جایگاه و رسالتش را به خوبی می داند و علمدار بودن از خصوصیت های این شهرستان است و این شهرستان همواره زنده و مؤثر بوده است.
وی افزود: امروز هم از جوانان این شهرستان همین انتظار را داریم که مانند شهیدان گرانقدر این شهرستان در زمینه های مختلف علمی، صنعتی و کشاورزی علمدار و پیشگام باشند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور با اعلان اینکه دشمنان از بیداری ملت ما بشدت هراس دارند، خاطرنشان کرد: اگر هدف ما بزرگ نبود ما این همه سختی نمی کشیدیم و از این سختی ها باید فهمید که ما هدفمان بزرگ است
و ملت ایران راه بسیار بزرگی در پیش گرفته اند.
رضایی اشاره کرد: دشمنان ما حالا که فهمیده اند از جنگ و محاصره اقتصادی ملت ایران نتیجه ای نگرفته و مقاومت مردم ما را دیدند، تصمیم گرفته اند ریشه ما را بزنند و این ریشه همان ارزش هایی است که در کشور ما بارور شده است.
وی تاکید کرد: دشمنان ما امروز تصمیم گرفته اند اعتماد به نفس، خودباوری و ارزش های اسلامی - ایرانی ما را از نسل نوجوان و جوانمان بگیرند و این که اخیرا موضع حجاب را مطرح کرده اند می خواهند کشور را دو قطبی و بین مردم ما اختلاف ایجاد کنند.
رضایی افزود: ایران اسلامی دنبال ساختن یک تمدن بزرگ است و در این راه توطئه های دشمنان همچنان ادامه خواهد داشت و ما برای این هدف باید راه شهدا را بپیماییم که این مسئولیت بسیار سنگین است.
معاون اقتصادی رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: این ارزش های اسلامی- ایرانی است که ما را به هدف بزرگمان می رساند و شهدا دارند به ما می گویند که ناامید نشوید و ارزش های الهی تان را از دست ندهید.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ارزش های اسلامی در کشور ما تضعیف شده است، اظهار نمود: برای رسیدن به این هدف بزرگ در گام اول باید ارزش هایی مثل فداکاری، برادری، خودباوری و... در کشور ما احیاء شود چونکه متأسفانه این ارزش ها در کشور ما تضعیف شده اند.
رضایی اضافه کرد: امروز پیشرفت های نظامی ما با تجهیزات بزرگترین قدرت های دنیا برابری می کند و دشمنان تلاش می کنند که جلوی پیشرفت های ما را بگیرند چونکه آنها از این که این پیشرفت ها در حوزه صنعت، خودروسازی و کشاورزی ما اتفاق بیفتد، هراس دارند.
وی در قسمت دیگری از سخنانش اظهار داشت: این که امروز دشمنان ما مبحث زن را مورد توجه قرار داده اند به خاطر اینست که آنها از نقش مادری زنان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس ترسیده اند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور ضمن اشاره به این که مردم غزه از شهدای ما الگو و الهام گرفته اند و با ایستادگی و مقاومت دارند دشمن را زانو در می آوردند، خاطرنشان کرد: بزرگترین درس این یادواره ها اینست که ما وصیت نامه شهدا را مطالعه نماییم که چگونه این شهدا با دست خالی توانستند مشکلات را حل کنند.
رضایی خاطرنشان کرد: ما نمی خواهیم بگوییم که امروز ما در اداره کشور مشکل نداریم و توانسته ایم از همه فرصت ها استفاده نمائیم بلکه باید تلاش نماییم تا این ضعف ها برطرف شود.
او در آخر بیان نمود: متأسفانه دولت مخروبه ای از دولت گذشته تحویل گرفت و اگر طی این چند سال گذشته در راه شهدا تردید نمی شد قطعا امروز وضع ما در صنعت و کشاورزی خیلی بهتر بود در صورتیکه طی این سال ها عده ای دنبال این بودند که ریل و مسیر توسعه انقلاب را عوض کنند.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، این مراسم با عطر حضور پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع "احمدظفری" متبرک شد.
منبع:

1402/02/26
15:10:29
5.0 / 5
371
تگهای خبر: ایران , تمدن , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل