آمریكا:

بدنبال راهکار دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران هستیم

بدنبال راهکار دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران هستیم

سیاسی: سیاسی: مشاور امنیت ملی کاخ سفید بار دیگر بر ضرورت حل و فصل مسائل پیرامون برنامه هسته ای ایران بوسیله راهکارهای دیپلماتیک تاکید کرد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید بامدادان جمعه تاکید کرد واشنگتن بدنبال راهکار دیپلماتیک برای برنامه هسته ای ایران است.
جیک سالیوان همین طور اشاره کرد که خروج از برجام بدون داشتن جایگزین برای آن اشتباه بوده است. وی گفت در عین حال جو بایدن، رییس جمهور آمریکا تاکید کرده که ایران نباید به «سلاح هسته ای» نائل شود.
طبق گزارش العالم، کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای قبل ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.
ایران تاکید می کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح های اتمی (ان پی تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.
جیک سالیوان که بامدادان جمعه در اندیشکده واشنگتن سخنرانی می کرد اظهار داشت که تعهد ِآمریکا به اسرائیل خلل ناپذیر است.
او همین طور درباره ی جنگ یمن نیز اظهارنظر کرد و اظهار داشت: «ما هم اکنون در ادامه دارترین دوران ترک مخاصمه از زمان شروع این جنگ در یک دهه پیش هستیم.»
منبع:

1402/02/15
12:42:19
5.0 / 5
240
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل