قالیباف:

تولید رانتی محکوم به شکست است

تولید رانتی محکوم به شکست است

سیاسی: به گزارش سیاسی، رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از مجموعه نساجی سیمابافت آذربایجان با اشاره به این که کارآفرینان پیشقراولان تولید ثروت در کشور می باشند، اظهار داشت: تولید بدون رانت موفق خواهد بود وگرنه تولید رانتی محکوم به شکست است.به گزارش سیاسی به نقل از خانه ملت، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه) در ادامه نظارت ستادی از استان آذربایجان شرقی، از صنایع و پروژه های شهرستان سراب بازدید کرد.

قالیباف بعد از بازدید از مجموعه نساجی سیمابافت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به این که امسال رشد تولید به عنوان اولویت کارها قرار دارد، توجه به ثبات اقتصادی دارای اهمیت است؛ بدین سبب باید در زمینه اقتصاد برای سرمایه گذاران، آرامش و امنیت برقرار نماییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که در این جهت باید به تشخیص علمی اهمیت دهیم و از کارآفرینان امتحان پس داده بهره ببریم، اظهار داشت: این افراد پیشقراولان تولید ثروت در کشور بوده و می توانند سبب رشد تولید و ثبات اقتصادی در کشور شوند؛ ما نیز در مجلس شورای اسلامی و دولتمردان باید تلاش کنند بجای تصدی گری، تسهیل گری صورت گیرد؛ مجلس و دولت مصمم هستند نگاه مذکور را محقق کنند.

وی اضافه کرد: مجتمع نساجی سیمابافت طی سالیان گذشته گرفتار حریق شده و سالیان سال بلااستفاده رها شده بود اما طی دو سال قبل با سرمایه گذاری های انجام شده تا مبلغ ۵۰ میلیون یورو و تولید بصورت سه شیفت کاری، سبب رشد این مجموعه شده است؛ این همان رویکرد رهبر معظم انقلاب در سخنانشان در حرم رضوی است که فرمودند اجازه دهید اقتصاد مردمی شود.

قالیباف با اشاره به این که با تصمیم گیری های درست، صحیح و پایدار، ثبات اقتصادی رقم می خورد، اشاره کرد: در این جهت کارآفرینان و بخصوص گروههای زنجیره تولید و ایجاد ارزش می توانند نقش آفرینی کنند؛ به عبارتی مجموعه هایی که از تولید گوشت و کارهای کشاورزی تا تولید پارچه و لباس انجام می دهند، می توانند حداکثر ثروت و منفعت را با کمترین هزینه برای کشور فراهم آورند و این امر در اشتغالزایی و مهار نقدینگی اثرگذار می باشد. باید تصریح کرد تولید بدون رانت موفق خواهد بود وگرنه تولید رانتی محکوم به شکست است.

وی با یادآوری این که در ۲۲ بهمن سال قبل در جمع مردم آذربایجان شرقی بوده و در آستانه سال جدید نیز مجدداً به این استان سفر کرده است، اظهار داشت: برخی افراد سوال کردند که چرا به سراسر استان سفر نمی کنید که به آقای استاندار پاسخ دادم شرق استان محروم تر است پس به این مناطق سفر کردیم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به بازدید از پروژه راه اندازی فرودگاه سراب اظهار داشت: مجوزهای مربوط به این فرودگاه صادر شده و کارهای راه اندازی آن با ردیف بودجه عملیاتی شده است؛ نباید فراموش کرد که پیشرفت این فرودگاه در گرو توجیه اقتصادی و بهره گیری از بخش خصوصی است.

قالیباف اشاره کرد: تاریخ این منطقه نشان میدهد انسان هایی با فرهنگ بالا و چهره های نام آور در عرصه های مختلف خصوصا ملی، علمی و فرهنگی حضور داشته اند بدین سبب باید اذعان کرد آذربایجان شرقی یکی از پیشران های اقتصادی در کشور بوده و ظرفیت هایی مانند صنعت، صنایع دستی، کشاورزی و غیره، فرصت های بزرگی در این جهت محسوب می شوند، هر چند باید با جانمایی های درست و ارائه زیرساخت ها همانند آب، برق و گاز و انجام کارهای اصلی و ایجاد دسترسی های جاده ای و ریلی تلاش نماییم بخش خصوصی از این ظرفیت ها راندمان بوجود آورد و ما نیز در مجلس و دولت برای تحقق این امر تلاش خواهیم کرد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن قوه مقننه و نماینده مردم سراب در جریان بازدید از کارخانه سیمابافت، قالیباف را همراهی کردند.

در حاشیه بازدید از این کارخانه عده ای از معلمان خریدخدمات شهرستان سراب در گفت وگویی چهره به چهره مشکلاتشان را با رئیس مجلس شورای اسلامی در بین گذاشتند.

منبع:

1402/02/07
13:01:58
5.0 / 5
495
تگهای خبر: تولید , خدمات , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل