امام جمعه گرگان:

نماز عید فطر باشکوه اجرا شود

نماز عید فطر باشکوه اجرا شود

سیاسی: به گزارش سیاسی، گلستان امام جمعه گرگان، خواهان حضور باشکوه مردم در نماز عید سعید فطر شد و اظهار داشت: حضور پرشور مردم در نماز عید فطر سبب تقویت اسلام و مسلمانان خواهد شد.


آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز جمعه یک اردیبهشت در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان پیشاپیش با تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: روز نخست ماه شوال روز مسلمانان است که بعد از یک ماه بندگی از خداوند پاداش می گیرند.
وی ادامه داد: گرچه شاید نماز عید سعید فطر تکلیف واجب شرعی نباشد اما نماد اسلام و جلوه مسلمانی مسلمانان است پس از این برای شرکت در نماز عید فطر واجب و لازم است.
امام جمعه گرگان، خواهان برگزاری باشکوه نماز عید سعید فطر شد و تصریح کرد: فردا دنیا به نماز عید فطر نگاه می کند تا رابطه مسلمانان با اسلام را موردسنجش قرار دهد پس هر چه نماز عید سعید فطر باشکوه تر اجرا شود سبب تقویت اسلام و مسلمانان خواهد شد.
نورمفیدی با اعلان اینکه در مناسبت هایی مانند عید فطر باید قوت اسلام را به جهانیان نشان داد، اشاره کرد: مسلمانان فردا با حضور پرشور خود در نماز عید سعید فطر قوت و عظمت دین اسلام را به رخ جهانیان بکشند.
نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه به سالروز تشکیل سپاه پاسداران در روز دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ اشاره نمود و تصریح کرد: هیچ کسی سپاه و ارتش را جدا از هم نبیند این دو بازوی توانمند نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و امروز این دو نیرو در کنار هم و در کمال صلح و برادری و بدون هیچ نوع اختلاف از کشور حفاظت و نگهداری می کنند.
وی متذکر شد: روز پنجم اردیبهشت سال ۱۳۵۹ آمریکایی ها به ایران حمله کرده و در صحرای طبس فرود آمدند تا از این نقطه به تهران بروند و دست به اقدامات دیگر بزنند که در این میان خداوند "ابابیل" خودرا فرستاد و نیروهای آمریکایی دست از پا درازتر فرار کردند. کارتر، رییس جمهور وقت آمریکا بعدها کتابی نوشت که هر وقت به فاجعه طبس فکر می کنم گرفتار کابوس می شوم و این کابوس هنوز همراه من است.
امام جمعه گرگان با اعلان اینکه خداوند تا حالا پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران بوده است، اضافه کرد: امیدوار هستم ایران اسلامی با حضور همیشگی مردم در صحنه ها و شکرگزاری نعمت انقلاب اسلامی همیشه از گزند دشمنان در امان باشد و به دست امام زمان(عج) برسد.
منبع:

1402/02/01
16:14:24
5.0 / 5
477
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل