بررسی عملكرد وزارت نفت در تعرفه گذاری مشتركان خانگی

رحیمی مظفری: باید مصرف انرژی در خانه ها بهینه شود

رحیمی مظفری: باید مصرف انرژی در خانه ها بهینه شود

سیاسی: به گزارش سیاسی، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصرف 7 برابری انرژی در کشور ما نسبت به متوسط دنیا یک فاجعه است، اظهار داشت: باید مصرف انرژی در خانه ها بهینه شود و دولت به این سمت حرکت نماید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، عبدالعلی رحیمی مظفری در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی گزارش کمیسیون انرژی درباره ی عملکرد وزارت نفت در تعرفه گذاری گاز مشترکان خانگی اظهار داشت: اشکال پیش آمده در افزایش تعرفه گاز خانگی به خاطر تغییر میزان و مصرف در هر پله بوده که باید جواب دهند چرا این اتفاق افتاده است.
وی با اشاره به اینکه باید فکری به حال انرژی کشور کرد، اضافه کرد: مصرف ۷ برابری انرژی در کشور ما نسبت به متوسط دنیا یک فاجعه است آن هم برای کشوری که بر پایه انرژی اداره می شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که کجا باید برای وزارت نفت تصمیم گیری شود، اظهار داشت: اردیبهشت ماه سال قبل پیش نویسی در دولت آمد در آبان ماه در دستور کار قرار گرفت و در آذرماه ابلاغ گردید این به چه معناست؟ آیا به خاطر ترس از حاشیه ها این کار را نکرده اند؟
رحیمی مظفری با اشاره به اینکه نمی توان با گران کردن و انداختن بار روی دوش مردم مصرف انرژی را مدیریت کرد، اشاره کرد: باید مصرف انرژی در خانه ها، کارخانه ها، نیروگاه ها بهینه شده و استاندارد سازی در صنعت و بخاری ها صورت گیرد. لازم است دولت به این سمت حرکت نماید.
منبع:

1402/01/30
09:08:28
5.0 / 5
393
تگهای خبر: استاندارد , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل