اطلاعیه سفارت ایران در بلاروس در رابطه با برقراری پرواز مستقیم تهران - مینسک

اطلاعیه سفارت ایران در بلاروس در رابطه با برقراری پرواز مستقیم تهران - مینسک

به گزارش سیاسی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس در مورد برقراری پرواز مستقیم تهران - مینسک، اطلاعیه ای را منتشر و اعلام نمود مجدانه پیگیر انجام مذاکرات و برنامه­ ریزی با طرف بلاروسی است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، اطلاعیه سفارت کشورمان در بلاروس به شرح زیر است:
«توافق در ارتباط با این پرواز به دنبال مذاکرات بین نهادهای دولتی و حاکمیتی دو کشور، بخصوص سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران و سازمان هواپیمایی جمهوری بلاروس انجام شده و در مذاکرات و توافقات در ارتباط با آن، هیچ شخص حقیقی یا شرکت و بنگاه خصوصی از ایران و بلاروس حضور و نقش نداشته است.
از نظر شرکت هواپیمایی ماهان، برقراری این پرواز به علل مختلف در شرایط کنونی، مقرون به صرفه نیست. طبق نظر و خواست مقامات عالی کشور در جهت توسعه روابط فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس، مقرر شده است که نخستین پرواز این شرکت در تاریخ ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل) سالجاری به صورت آزمایشی صورت گیرد.
هم اکنون پرواز برای بعضی از تاریخ های احتمالی پیشبینی شده است. با این وجود، تاریخی به صورت قطعی برای این مورد تعیین نشده است. از آنجاییکه تحقق این امر منوط به انجام مذاکرات آتی با مقامات بلاروسی برای تسهیل روادید بلاروس برای اتباع ایرانی می­ باشد، سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، مجدانه پیگیر انجام مذاکرات و برنامه ریزی با طرف بلاروسی است.
از هموطنان عزیز درخواست می­ شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرواز ماهان و اجتناب از بروز مشکلات احتمالی، صرفا با بخش اقتصادی و بازرگانی سفارت تماس بگیرند.
بدیهی است، اشخاص حقیقی و شرکت­ های خصوصی یا آژانس­ های مسافرتی، صرفا می­ توانند پس از مذاکرات و حصول توافقات نهایی بین سازمان­ها، نهادهای دولتی و حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلاروس و هم قطعی شدن روند برقراری پرواز تهران – مینسک، با هماهنگی مراجع ذیربط بخصوص شرکت هواپیمایی ماهان، نسبت به بازاریابی، فروش بلیط یا برقراری تورهای مسافرتی و عرضه هر نوع سرویس مسافرتی به هموطنان عزیز اقدام نمایند.»
منبع:

1402/01/24
16:10:12
5.0 / 5
703
تگهای خبر: ایران , برنامه , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل