مبلغی:

برخورد شدید و سخیف برنامه مناسبی برای حفظ کرامت زن نیست

برخورد شدید و سخیف برنامه مناسبی برای حفظ کرامت زن نیست

به گزارش سیاسی، رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر با تکیه بر اینکه برخورد شدید، سخیف و یا همراه با تندی نمی تواند برنامه مناسبی برای حفظ کرامت زن باشد، اظهار داشت: در مسئله حجاب باید بهترین روش را دنبال کرد نه اینکه روشی که نتیجه معکوس دهد.


محمدرضا مبلغی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: دشمن به دنبال امنیتی کردن مسائل مختلف در کشور ماست؛ فعلاً برنامه دشمن روی مبحث بانوان متمرکز شده است؛ چون فکر می کند از این طریق می تواند رهاوردی برای خودش داشته باشد؛ حال اینکه اسلام عزیز برای بانوان حرمت زیادی قائل شده و بیشترین احترام و کرامت را برای بانوان مسلمان قائل است.
وی توضیح داد: اسلام بزرگترین وظیفه را بر دوش بانوان قرار داده که همان تربیت و ساختن انسان است؛ این کار پیامبران بزرگ الهی و رسالت عظیم آنهاست که اسلام بر دوش بانوان گذاشته است.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: دشمن می خواهد از روزنه هایی تصویری از اسلام و جمهوری اسلامی به نمایش گذارد که گویی جمهوری اسلامی ایران مخالف با زنان و رشد و پیشرفت بانوان است. به تازگی رهبری هم به نیکی به این مسئله اشاره داشته اند که جوانب مختلفی در رابطه با بانوان مطرح است و شاهد می باشیم که همه آنها در جمهوری اسلامی ایران محقق شده است و به بانوان در همه عرصه ها میدان داده شده است. شاهد رشد فراوانی از جهت میدان داری بانوان در عرصه های اجتماعی و اقتصادی هستیم.

دشمن می خواهد حجاب را امنیتی کند
مبلغی با بیان اینکه دشمن می خواهد دشمن را امنیتی کند، اظهار نمود: دشمن با امنیتی کردن حجاب به دنبال جوسازی است و اینکه ذهنیت های منفی را القا کند تا بتواند راه به جایی ببرد. پشت این قضیه غرض نیکویی هم وجود ندارد جز اینکه مسئله حجاب را امنیتی کرده و مشکلی برای جامعه ما به وجود آورد.
وی در رابطه با اینکه چه طور میتوان مسئله حجاب را به دور از تنش و دو دستگی تبیین کرد، اظهار داشت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند دشمن برای کارهای خود برنامه دارد پس ما هم باید برنامه داشته باشیم؛ برنامه ما باید در جهت کرامت حفظ بانوان باشد. برخورد شدید، سخیف، سطح پایین و یا برخورد همراه با تندی نمی تواند برنامه مناسبی برای حفظ کرامت زن باشد. باید برنامه ریزی درستی شود تا مسئله حجاب به خوبی تبیین شود.
رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر افزود: همانطور که رهبری فرمودند عمده اشکال در اینباره غفلتی است که آن دسته از بانوان که کشف حجاب می کنند دارند و نمی دانند دشمن برای این کشف حجاب چه برنامه هایی در نظر گرفته است. اگر بدانند بطور قطع خود آنها این کار را انجام نمی دهند.

امر به معروف و نهی از منکر می کنید اما با چه شیوه ای؟
مبلغی در رابطه با علت برخی اقدامات توسط افراد در داخل کشور در جهت ایجاد تنش در مسئله حجاب اظهار نمود: برخی ها در داخل از روی دلسوزی می خواهند کاری کنند اما امکان دارد روش انجام آن درست نباشد باید به دنبال روش مناسب و یا بهترین روش باشیم که می تواند در برخورد با این پدیده به کار گرفت که آن هم خیلی مسئله مهمی است؛ شما امر به معروف و نهی از منکر می کنید اما به چه شیوه ای؟ آیا با روشی که نتیجه معکوس می دهد یا با روشی که نتیجه مطلوب دارد؟ این خیلی مهم می باشد پس باید از نظر همه صاحبنظران بهره برد تا با برخورد با این پدیده و یا هر پدیده دیگری از شیوه های درستی استفاده نماییم.
منبع:

1402/01/19
20:22:00
5.0 / 5
598
تگهای خبر: ایران , برنامه , جامعه , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل