تشکیل تیم نظارت بر اصناف در روزهای پایانی سال با دستور دادستان تهران

تشکیل تیم نظارت بر اصناف در روزهای پایانی سال با دستور دادستان تهران

سیاسی: به گزارش سیاسی، با دستور دادستان تهران معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران از واحدهای صنفی پوشاک، خشکبار و... بازدید نمود.


به گزارش سیاسی به نقل از میزان، با دستور دادستان تهران در خصوص تشکیل تیم های بازرسی و نظارت بر اصناف در روزهای پایانی سال توسط معاونان دادستان به همراه تیم های تعزیرات و عوامل اجرایی، محمد امیر دهستانی، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران امروز پنج شنبه، ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ از واحدهای صنفی پوشاک، خشکبار و... بازدید کرد.
دهستانی در حاشیه این بازدید اظهار نمود: بنا به دستور دادستان تهران، معاونان دادستان با تشکیل و نظارت تیم های بازرسی در مناطق تهران، حضور مستمر در بازار و نظارت بر قیمتها را برعهده دارند.
وی ادامه داد: اساساً نظارت بر بازار بر عهده تعزیرات است و اعضای تعزیرات حکومتی در معیت معاونان دادستان در بازار و مناطق عرضه مایحتاج عمومی حضور پیدا می کنند.
معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۱۸ تهران اظهار داشت: بر عملکرد صحیح و صریح تعزیرات هم نظارت می شود تا به شکلی مطالبه گری صورت گیرد، چونکه تعزیرات جزو بدنه دولت می باشد و دادستان ها به واسطه پیگیری حقوق عامه باید این مطالبه گری را از نهادهای اجرایی داشته باشند تا نظارت و پیگیری مستمر بر بازار مایحتاج عمومی به خصوص بازار شب عید صورت گیرد.
دهستانی بیان نمود: باید نیازهای اساسی مردم در روزهای پایانی سال به دقت، به صورت کافی و با قیمت مناسب در دسترس آنها قرار گیرد بدین منظور اعضای تعزیرات حکومتی روزانه در دو نوبت بامداد و بعدازظهر با تشکیل ۷ تیم از ۱۴۰ واحد صنفی بازرسی می کنند.
در این بازدید ضمن بررسی قیمت های مصوب و درج شده روی کالاها، تخلفاتی نظیر گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم عرضه فاکتور خرید و … رصد و نظارت شد.
منبع:

1401/12/18
17:35:28
5.0 / 5
343
تگهای خبر: دولت , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل