یك كارشناس مسائل بین الملل تحلیل كرد

چرایی اصرار آمریکا به ادامه جنگ در اوکراین

چرایی اصرار آمریکا به ادامه جنگ در اوکراین

به گزارش سیاسی، یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه غرب امیدوار بود به یک راهکار سیاسی در مساله روسیه و اوکراین برسد، اظهار داشت: آمریکایی ها و اروپایی ها در جنگ اوکراین هزینه های بسیاری شامل انرژی و تسلیحاتی پرداخت کرده اند.


عماد آبشناس در گفت و گو با ایسنا در تحلیل خود از نشست بایدن و صدر اعظم آلمان در واشنگتن و تاکید بر ادامه ارائه کمک های نظامی و انسانی به اوکراین گفت: عملیات ویژه روسیه برای رسیدن به یکسری اهداف ترسیم شده بود، حالا روسیه کمابیش به اهدافش دست یافته و بخش های اندکی باقی مانده که همه منتظر بهار هستند تا روسیه برای عملیات ویژه نظامی چه اقدام جدیدی را انجام خواهد داد.
وی اشاره کرد: در طول این مدت کشورهای اروپایی بیش از قبل مطیع آمریکا شدند، آمریکا آنها را وادار کرد تا هر چه دارند مقابل روسیه به کار گیرند. در حقیقت جنگ روسیه و اوکراین نیست، این اتفاق جنگ آمریکا با روسیه است.
این کارشناس مسائل بین الملل همین طور بیان کرد: غرب و آمریکا در طول این مدت یکسری هزینه های مستقیم و پنهان داشته اند بطورمثال آمریکا حدود ۸۵ میلیارد دلار هزینه کرده و سایر کشورهای اروپایی نیز هزینه های پنهانی داشته اند که بطور رسمی جایی بیان نمی شود مثل این که حدود ۲۳۰ میلیارد یورو آلمان برای پوشش ما به التفاوت هزینه های انرژی طی سال اخیر هزینه کرده است.
آبشناس اضافه کرد: سایر کشورهای اروپایی کم و بیش هر کدام بسته به مصرف انرژی برای جبران مابه التفاوت انرژی سوبسید پرداخت کرده اند. در حقیقت اگر غرب می خواست با قیمت بالاتر گاز را در اختیار مردمش قرار دهد بدون تردید مردم برای اعتراض به خیابان ها می آمدند. حتی خیلی از کشورها نارضایتی خودرا نسبت به این مساله ابراز داشته اند.
آبشناس در ادامه گفت: غیر از هزینه های انرژی، در مورد خرید تسلیحات نیز هزینه های بسیاری پرداخت کرده اند طبیعتا نمی توانند همچنین ادامه دهند چون اقتصاد شان ورشکسته می شود. امیدوار بودند به راهکار سیاسی برسند اما گویا آمریکایی ها از این جنگ خوششان آمده و اصرار به ادامه آن دارند.
وی اشاره کرد: باید به این فکر کنند تا کی می خواهند ادامه دهند. باید بپذیرند دور میز مذاکره بنشینند و به یک راهکار برسند.
این کارشناس مسائل بین الملل در مورد سند امنیت منطقه ای که بتازگی از طرف چین ارائه شد هم اظهار داشت: آمریکایی ها رسما مخالف پیشنهاد چین هستند، زلنسکی در اینجا کاره ای نیست. اصل کار آمریکا و پس از آن برخی کشورهای اروپایی هستند.
وی همین طور اظهار داشت: منافع چین اقتضا می کند این جریان سبب تضعیف آمریکا و ناتو شده تا مجبور شوند هزینه بیشتری پرداخت کنند. اصلی ترین هدف آمریکا پس از روسیه و اروپا، چین و ایران است.
منبع:

1401/12/14
12:01:47
5.0 / 5
334
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل