پنتاگون:

آمریکا باید ائتلاف جهانی برای مقابله با همکاری ایران-روسیه تشکیل دهد

آمریکا باید ائتلاف جهانی برای مقابله با همکاری ایران-روسیه تشکیل دهد

سیاسی: به گزارش سیاسی، معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد که واشنگتن باید ائتلافی جهانی برای مقابله با همکاریهای ایران و روسیه، تشکیل دهد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، به نقل از اردوپوینت، دانا استرول، معاون دستیار وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: ما نه تنها به تشکیل ائتلاف در خاورمیانه نیازمندیم بلکه باید ائتلافی جهانی هم برای مقابله با همکاری ها ایران و روسیه راه اندازی نماییم.
این مقام آمریکایی در ادامه ایران را به ارسال پهپاد به روسیه جهت استفاده در عملیات های نظامی در اکراین متهم کرد.
وی ادعا کرد: ما در حال حاضر در نقطه ای قرار داریم که تهدید ایران دیگر تنها به خاورمیانه محدود نشده و چالشی جهانی به حساب می آید و این حاصل همکاریهای نظامی روز افزون ایران و روسیه است.
استرول همینطور نسبت به آنچه که "استفاده از اطلاعات کسب شده در جنگ اکراین برای تهدید کردن سایر نقاط جهان توسط ایران" خوانده شد، ابراز نگرانی کرد.
ادعای ارسال پهپاد ایرانی به روسیه جهت استفاده در جنگ اکراین در حالی تکرار می شود که ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در یکی از نشست های خبری خود در اینباره اظهار داشت: ایران همواره کوشیده که از مناسبات و توانمندی های خود جهت کمک به دو کشور برای رسیدن به راهکار سیاسی جهت حل بحران استفاده نماید و در این حوزه آمادگی خویش را اعلام نموده و تلاش می کند مطرح کردن این ادعاها ضد ایران و استمرار آنها با انگیزه ها و اهداف سیاسی صورت می گیرد و از جانب کشورهایی صورت می گیرد که خود مبادرت به ارسال سلاح به یک طرف این جنگ و بحران می کند. ما طرح این ادعاها را با انگیزه های سیاسی و با هدف سرپوش گذاشتن بر اقدامات این کشورها می دانیم.
علاوه بر این، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در تماسی تلفنی با همتای اوکراینی اش در رابطه با ادعاهای مطرح شده راجع به استفاده از پهپاد ایرانی در جنگ اکراین، ضمن رد قوی این ادعا، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تجربه جنگ تحمیلی هشت ساله را پشت سر گذاشته و ازاین رو مخالف جنگ در اکراین، یمن و … است.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: ما با روسیه روابطی خوب داریم و از گذشته همکاری دفاعی داشته ایم، اما سیاست ما در برابر جنگ اکراین، احترام به تمامیت ارضی کشورها، عدم ارسال سلاح به طرفین درگیر، توقف جنگ و پایان دادن به آوارگی مردم است.
امیرعبداللهیان اظهار داشت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران کاملا روشن و مبتنی بر استاندارد واحد و مخالفت با جنگ است.
او تصریح کرد: ما برای برگزاری جلسات فنی با حضور کارشناسان نظامی بین دو کشور، بدون احتیاج به هرگونه واسطه، آمادگی داریم.
امیرعبداللهیان با «بی اساس» خواندن اظهارات برخی مقامات غربی ضمن اشاره به تلاشهای مکرر تهران جهت کمک به برقراری آتش بس، اظهار نمود: ما آماده کمک به برقراری آتش بس هستیم.1401/12/10
08:09:11
5.0 / 5
412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل