در جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی مطرح شد

تاکید بر توسعه بندر چابهار و ضرورت فعال سازی کریدور شمال-جنوب

تاکید بر توسعه بندر چابهار و ضرورت فعال سازی کریدور شمال-جنوب

سیاسی: سیاسی: هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی به میزبانی وزارت امور خارجه انجام شدبه گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، هجدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی امسال با موضوع بررسی چالش ها و فرصت های توسعه روابط اقتصادی با هند و توسعه روابط اقتصادی با کشورهای حوزه آ. سه.آن و شرق آسیا به ریاست مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد شامل مدیران دستگاه های ذیربط انجام شد.

در ابتدای این جلسه با تأکید بر اهمیت هند در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران زمینه های همکاری با این کشور با تأکید بر توسعه بندر چابهار و ضرورت فعال سازی کریدور شمال-جنوب برای دو کشور، بهبود روابط تجاری با این کشور، گسترش روابط در زمینه محصولات دانش بنیان و همکاریهای فن آوری اطلاعات و ارتباطات و پارک های لجستیک بررسی گردید.

در بخش دوم جلسه به بررسی آخرین وضیعت و توسعه روابط اقتصادی با کشورهای حوزه آ. سه.آن و شرق آسیا پرداخته شد.

در این بخش با تأکید بر روابط دیرینه جمهوری اسلامی ایران و کشورهای شرق آسیا در زمینه فنآوری، دانش بنیان و کشاورزی بر ظرفیت های موجود در روابط با کشورهای شرق آسیا و تعامل هوشمندانه و فعال با کشورهای حوزه آ. سه.آن و پیگیری انعقاد اسناد پایه اقتصادی با کشورهای آن حوزه تاکید شد.

منبع:

1401/12/02
08:52:20
5.0 / 5
408
تگهای خبر: ایران , كشور , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل