سرلشكر باقری:

تروریست ها و حامیان آنها می خواستند امنیت ایران را گرفتار مخاطره كنند

تروریست ها و حامیان آنها می خواستند امنیت ایران را گرفتار مخاطره كنند

رییس ستادكل نیروهای مسلح حضور و رشادت سردار سلیمانی و همرزمانش و همینطور فتوای مرجعیت را مانع دخالت داعش در عراق و سوریه عنوان نمود و اظهار داشت: تروریست ها و حامیان آنها قصد داشتند با تصرف این كشورها امنیت جمهوری اسلامی ایران را گرفتار مخاطرات اساسی كنند شكست دشمن سبب شد تا ملت ما با آرامش كامل بتواند در حوزه توسعه و پیشرفت حركت نماید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، سرلشکر پاسدار محمد باقری بامداد سه شنبه در حاشیه نمایشگاه آخر حکومت داعش و اقتدار جبهه مقاومت، اظهارداشت: این نمایشگاه و موزه بخش اندکی از تلاشهای محور مقاومت و پشتیبانی های جمهوری اسلامی برای مقابله با دسیسه ها و اقدامات استکبار جهانی و ایادی منطقه ای دشمنان و گروه های تروریستی است که توسط استکبار جهانی به وجود آمد. همینطور اقداماتی که مقدسات اسلامی کشورهای سوریه و عراق را خدشه دار کرده بود هم در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده بود.
رییس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: این نمایشگاه نشان داده است که چگونه دشمنان بشریت و اسلام با ایجاد این گروه های تروریستی تلاش کردند با وحشی گری، آزادی و امنیت ملت های منطقه را به خطر بیاندازند و مقدسات اسلامی را مورد هتک حرمت قرار دهند و در این رابطه از هیچ گونه وحشی گری ابایی نداشتند.
باقری تصریح کرد: آنها امنیت و حاکمیت کشورهای سوریه و عراق را به صورت اساسی به خطر انداختند و اگر حضور شهید بزرگوار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش و دیگر فرماندهان که در امر مستشاری فعال بودند، نبود و اگر همراهی و همدلی فرماندهان با ملت و حاکمیت سوریه و عراق محقق نمی شد و حمایت و فتوای مرجعیت نبود، بطور قطع حاکمیت این کشورها در دست داعش و امثالهم بود.
وی خاطرنشان کرد: اما آنچه که اتفاق افتاد، با هدایت رهبر معظم انقلاب و حمایت مرجعیت و تلاش سردار سلیمانی و همرزمانش، بحمدالله گروه تروریستی داعش و گروه های مانند آن نابود شد و امروز حاکمیت و امنیت تا اندازه زیادی به دو کشور سوریه و عراق بازگشت.
رییس ستادکل نیروهای مسلح افزود: این موزه بخش اندکی از این شجاعت ها، رشادت ها و اقدامات را به خوبی به نمایش گذاشت و به ملت بزرگ ایران بخصوص جوانان عزیز سفارش می کنم به این نمایشگاه بیایند و افتخارات که آفریده شد را از نزدیک ببینند. بطور قطع اگر این اقدامات در کشورهای عراق و سوریه انجام نمی شد، تروریست ها و حامیان آنها قصد داشتند تا با تصرف این کشورها امنیت جمهوری اسلامی ایران را گرفتار مخاطرات اساسی کنند. آن نبردهایی که سرانجام دشمن را به شکست و اضمحلال کشانید، سبب شد تا ملت ما با آرامش کامل بتواند در حوزه توسعه و پیشرفت حرکت نماید.
باقری تصریح کرد: افتتاح این موزه حدودا همزمان است با ایام نبرد ۳۳ روزه ملت بزرگ لبنان و حزب الله قهرمان با رژیم صهیونیستی است که بخش هایی از این نبرد هم در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است. همینطور نبردهای ضداشغالگری ملت فلسطین و نبرد آزادسازی افغانستان عزیز بعد از تصرف رژیم صهیونیستی و ارتش تروریستی آمریکا هم در این نمایشگاه جمع شده و قابل استفاده برای نسل جوان است.
رییس ستادکل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: همینطور در این نشست، گزارشی از ستاد برگزاری چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس که از ۳۱ شهریور ماه برگزار می گردد عرضه و تبادل نظر شد تا چگونه با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم واقعیات دفاع مقدس و این برهه بی نظیر تاریخی ملت ایران را در دفاع از کشور، تمامیت ارضی و دفاع از مردم و حیثیت ملی را برای نسل جدید به نمایش بگذاریم. بحمدالله کارهای فوق العاده ای برنامه ریزی شد تا با رعایت موازین و پرتکل های بهداشتی به مرور اجرا شود.


1399/05/15
22:08:47
5.0 / 5
2026
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل