بررسی وضعیت بازار بورس در كمیسیون اقتصادی؛

دژپسند: ۹۰هزار میلیارد تومان نقدینگی در ۴ ماه اول سال وارد بورس شده است

دژپسند: ۹۰هزار میلیارد تومان نقدینگی در ۴ ماه اول سال وارد بورس شده است

به گزارش سیاسی نایب رییس كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از بررسی مبحث مدیریت نقدینگی و بازار بورس در نشست این كمیسیون با وزیر اقتصاد اطلاع داد و اظهار داشت كه برپایه گزارش عرضه شده حدود 90 هزار میلیارد تومان نقدینگی در چهار ماه اول سال جاری وارد بازار بورس شده است.


محمد خدابخشی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به نشست عصر امروز(سه شنبه) این کمیسیون با حضور دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی و معاونانش اظهار داشت: در این نشست متغیرهای اقتصادی و مدیریت نقدینگی در جامعه مورد بررسی قرار گرفت. همینطور بیشتر مباحث مطروحه در این جلسه درباره بازار بورس بود که برپایه گزارش وزیر اقتصاد و دارایی حدود 90 هزار میلیارد تومان نقدینگی در چهار ماه اول سال جاری وارد بازار بورس شده است.
وی ادامه داد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه نشست دغدغه ها و سوالات خویش را درباره بازار بورس اعلام نموده و گفتند، اگر روند صعودی بازار بورس تبدیل به یک وضعیت نزولی شود، امکان بروز تبعات منفی اجتماعی و اقتصادی برای جامعه وجود دارد و باید دولت بخصوص وزارت اقتصاد و دارایی برنامه جامعی را برای مدیریت این حوزه داشته باشند.
نماینده مردم الیگودرز افزود: در این نشست نمایندگان ضمن تاکید بر لزوم اطلاع رسانی صحیح و دقیق نسبت به معاملات و روند کاری بازار بورس توسط دولت به افکار عمومی عنوان کردند که هر کسی که وارد بازار بورس می شود باید ریسک آنرا هم بپذیرد. همینطور تاکید شد که مدیریت نقدینگی باید به صورتی صورت گیرد که نقدینگی به سمت بازارهای هدف، طرح های عمرانی، تولید، سرمایه در گردش و... هدایت شود، در حالیکه متاسفانه شاهد مدیریت نابهینه نقدینگی در جامعه هستیم.
خدابخشی خاطرنشان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حالا در انتظار عرضه برنامه جامع و کاملی درباره مدیریت نقدینگی از جانب وزارت اقتصاد و دارایی است، این جلسات با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و معاونانش جهت بررسی مدیریت نقدینگی و بازار بورس ادامه خواهد داشت تا به یک راهکار لازم برسیم.
منبع:

1399/05/14
22:57:03
5.0 / 5
1936
تگهای خبر: تولید , جامعه , عمومی , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل