معاون حقوقی قوه قضاییه:

استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم

استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم

به گزارش سیاسی، معاون حقوقی جدید قوه قضاییه اظهار داشت: استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم.


به گزارش سیاسی به نقل از قوه قضاییه، بامداد امروز (دوشنبه ۲۶ دی) آیین تکریم و معارفه معاون حقوقی قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه و سایر مقامات قضایی انجام شد.
حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی در این مراسم بیان کرد: باورمان بر این است که معاونت حقوقی یک معاونت تصمیم ساز است.
وی اضافه کرد: تمام طرح ها لوایح، بخشنامه ها، دستورالعمل ها که منشا عمل دستگاه قضایی است در این معاونت تهیه می شود.
معاون سابق حقوقی قوه قضاییه با اعلان اینکه تمام لوایح بر زمین مانده از گذشته در معاونت حقوقی سرو سامان گرفتند، اظهار داشت: هم اکنون در معاونت حقوقی قوه قضاییه کار مانده ای بر زمین نمانده جز چند مورد در مجلس شورای اسلامی که این موارد نیز توسط آقای پورسید انجام خواهند شد.
استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم
بهزاد پورسید در ادامه این مراسم بیان کرد: امیدوار هستم در معاونت حقوقی امکانی فراهم گردد تا از توانمندی بالای قوه قضاییه برای تحقق اهداف کلان که میل به عدالت است، استفاده کنم.
وی با اعلان اینکه مشکلاتی که در نظام جمهوری اسلامی وجود دارد با تعامل سران قوا حل خواهد شد، اظهار داشت: در دیداری که با رییس قوه قضاییه داشتم وی اصرار کرد تا در این عرصه باید فعالیت جدی داشته باشیم.
معاون جدید حقوقی قوه قضاییه با اعلان اینکه ظرفیت معاونت حقوقی را در کل کشور باید به کار بگیریم، اظهار داشت: در کنار این تعامل باید از ظرفیت ها برای قوه قضاییه استفاده نمائیم تا بتوانیم به آنها تحقق ببخشیم.
وی اضافه کرد: نظرات مشورتی که اداره حقوقی دادگستری صادر می کند باید تقویت شود، این امر ضمن ایجاد وحدت قضایی به صورتی می تواند جایگزین اصلاح قوانین قضایی باشد.
پورسید افزود: در زمینه پژوهش در مباحث مربوط به لطمه شناسی مشکلات و حل آن از پژوهشگاه مرکز قوه قضاییه و مراکز بیرونی دستگاه قضایی استفاده خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه موضوع استقلال دستگاه قضایی را باید جدی بگیریم، اظهار داشت: مظلومیت قوه در مسائل کلان و سیاستگذاری ها را درک می کنم، امیدوار هستم بتوانیم از ظرفیت های موجود دراین زمینه استفاده نمائیم.
غلامحسین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه در حکمی «بهزاد پورسید» را به عنوان معاون حقوقی قوه قضاییه منصوب نمود.
پورسید قبل از این مسئولیت هایی همچون معاونت قوانین مجلس یازدهم و قائم مقامی پژوهشگاه قوه قضاییه را عهده دار بوده است.
«نورالله قدرتی» نیز که قبل از این مسئولیت معاونت حقوقی قوه قضاییه را بر عهده داشت، طی حکمی از طرف رییس دستگاه قضا، عضو معاون دیوان عالی کشور شد.
منبع:

1401/10/26
11:23:00
5.0 / 5
502
تگهای خبر: شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل