واشنگتن:

راه هایی برای برقراری ارتباط با ایران داریم

راه هایی برای برقراری ارتباط با ایران داریم

سیاسی: سیاسی: سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا اصرار کرد که دولت این کشور راه هایی برای برقراری ارتباط با ایران و طرح موضوعات مهم حفظ نموده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، یک سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در گفت و گو با روزنامه اسرائیل هیوم اشاره کرد که دولت بایدن چندین روش ارتباطی غیر رسمی با ایران را برای طرح مسائل گوناگون بین دو کشور حفظ نموده است اما این مساله را رد کرد که بازگشت به توافق هسته ای ۲۰۱۵ با ایران در راس دستور کار قرار دارد.
وی در این زمینه اظهار داشت: ما راه هایی برای برقراری ارتباط با ایران در مورد مسائل نگران کننده مانند موضوع آزادی شهروندان آمریکایی که در ایران بازداشت شده اند، داریم اما قصد نداریم جزییات آنها را بیان نماییم.
این سخنگو اما در ادامه اصرار کرد که در این مرحله بازگشت به توافق هسته ای با ایران مهم نیست.
وی با تکرار ادعای حمایت واشنگتن از مردم کشورمان اضافه کرد: این توافق حالا در مرکز توجه ما نیست. ما از ماه سپتامبر روی دفاع از آزادی های اساسی مردم ایران و مقابل مشارکت نظامی عمیق ایران با روسیه و جنگ در اوکراین تمرکز کرده ایم.
با این حال، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی هفته گذشته در نخستین جلسه کابینه سیاسی-امنیتی خود اظهار داشت که بازگشت به توافق هسته ای اولیه باوجود به بن بست رسیدن مذاکرات و ناآرامی های اخیر در ایران کاملاً ممکنست.
آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز بتازگی در گفت و گو با الی کوهن، وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی اظهار داشت که توافق هسته ای در این مرحله قابل اجرا نیست.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، مقامات آمریکایی با وجود ادعاهای مکرر این کشور در خصوص تلاش واشنگتن برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حالا اذعان می کنند که روی احیای این توافق متمرکز نیستند و برجام چندین ماه است که در دستور کار دولت قرار ندارد.
اما مذاکرات ایران و سایر طرف های برجام برای رفع تحریم های ایران و بازگشت آمریکا به این توافق از چند ماه پیش تا حالا به سبب زیاده خواهی و کارشکنی طرف آمریکایی و قصور اروپایی ها برای پیشبرد مذاکرات و رفع موانع متوقف شده است.
مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند که آماده بازگشت و از سرگیری مذاکرات هستند.
منبع:

1401/10/19
11:29:27
5.0 / 5
405
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل