رئیسی در دومین نشست ستاد ملی زن و خانواده:

مشاوران به جای خط گرفتن از برخی محافل بیگانه، بر مبنای موازین اسلامی مشاوره دهند

مشاوران به جای خط گرفتن از برخی محافل بیگانه، بر مبنای موازین اسلامی مشاوره دهند

سیاسی: به گزارش سیاسی، رئیس جمهور ضمن اشاره به این که در حوزه زن و خانواده قانون و آئین نامه و برنامه کم نداریم، اظهار نمود: ستاد ملی زنان ضمن پرهیز از هرگونه تصدی گری، بر پیگیری و اجرای این قوانین و برنامه ها تمرکز کند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی عصر روز چهارشنبه در دومین نشست «ستاد ملی زن و خانواده» در سالجاری، ضمن تسلیت شهادت الگوی زنان عالم حضرت فاطمه(س)، وظیفه اصلی ستاد ملی زن و خانواده را تصمیم سازی و تصمیم گیری دانست و با تکیه بر استفاده از ظرفیت های مردمی و تشکل های مردم نهاد در اجرای طرح هایی همچون مشاور خانواده، خطاب به اعضای ستاد ملی زن و خانواده اظهار داشت: با سیاستگذاری درست و تولید محتوا، مأموریت هر یک از دستگاه ها را به خوبی تبیین و بر روند پیگیری این مأموریت ها و مسئولیت ها نظارت کنید.
وی در عین حال توجه به آثار و تبعات ناخوشایند برخی اقدامات و رفتارها و هم غفلت از نظارت را گوشزد کرد و اظهار داشت: ستاد ملی زن و خانواده باید پیگیری کند تا مشاوران به جای خط گرفتن از برخی سازمان ها و محافل بیگانه، بر مبنای موازین اسلامی مشاوره دهند و وکلای خانواده هم به جای صلح و سازش، زوجین را به طلاق دعوت نکنند.
رئیس جمهور همینطور ضمن اشاره به اقدام فریب کارانه برخی کشورها برای ایجاد انحراف و شبهه از راه طرح ادعای پشتیبانی از حقوق بانوان، بر ضرورت احصای نظام مسائل روز زنان و پاسخگویی و اقناع افکار عمومی در رابطه با سوالات و شبهات در ارتباط با این حوزه از جانب ستاد مذکور تصریح کرد.
در این نشست «طرح ملی مشاوره خانواده فعال و پیشگیرانه مجانی برای زوجین نوپا»، «تشکیل کارگروه نظام واره شغلی بانوان»، «تدوین طرح جامع ملی بازآرایی وضعیت اشتغال زنان و پشتیبانی از بانوان شاغل» و «تدوین نظام جامع آماری زنان و خانواده و اجبار دستگاه ها به همکاری در طراحی اطلس آماری زنان و خانواده» مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.
ستاد ملی زن و خانواده با هدف سیاستگذاری در حوزه زنان و خانواده و رصد و پایش مسائل و مشکلات و راهبری امور چندنهادی برای رفع معضلات این حوزه تشکیل شده و عصر امروز دومین جلسه این ستاد امسال در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
در جلسه گذشته این ستاد تصمیماتی برای ارتقای ساختار مشاورین زن در دستگاههای اجرایی و همینطور افزایش اعتبار صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار و ضمانت دولت برای زنان فاقد ضامن در دهک های ۱ تا ۵ اتخاذ شده بود.1401/10/07
22:24:17
5.0 / 5
479
تگهای خبر: برنامه , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل