نشست ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران

روسیه: ایده ایجاد هیئت حقیقت یاب بدون رضایت ایران نامشروع است

روسیه: ایده ایجاد هیئت حقیقت یاب بدون رضایت ایران نامشروع است

به گزارش سیاسی، سفیر و نماینده دائم روسیه در جلسه ویژه شورای حقوق بشر در مورد ایران اظهار داشت: ایده ایجاد یک هیئت حقیقت یاب بدون رضایت مقامات ایرانی ذاتاً نامشروع است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، نماینده روسیه در نشست شورای حقوق بشر ضمن اشاره به برگزاری جلسه ویژه این شورا در مورد تحولات اخیر در ایران اظهار داشت: چنین ابتکاراتی هیچ ربطی به حقوق بشر ندارد و تأثیر معکوس بر ارتقاء حقوق بشر دارد.
وی افزود: هدف برگزار کنندگان این نشست، برچسب زدن و تحت فشار قرار دادن دولت های مستقل به بهانه های حقوق بشر است. ایران اطلاعات دقیقی در مورد اقدامات خود برای ارتقا و پشتیبانی از حقوق بشر و اجرای تعهدات بین المللی در این حوزه عرضه می دهد. تنها در ماه های اخیر، همکاران ایرانی حدود ۲۰ گزارش در ارتباط با تحولات دو ماه اخیر را توزیع کرده اند.
نماینده روسیه با بیان اینکه بانیان این جلسه ویژه وظیفه خود می دانند که با عرضه یک قطعنامه سیاسی، زمینه بهم ریختن شرایط داخلی در ایران را فراهم نمایند، تصریح کرد: ایده ایجاد یک هیئت حقیقت یاب بدون رضایت مقامات ایرانی ذاتاً نامشروع است و وظیفه شورای حقوق بشر و سازوکارهای آن کمک به کشورهاست، نه انجام تحقیقات.
وی در انتها اظهار داشت: روسیه خواستار توقف مداخله در امور داخلی ایران و بی ثبات کردن اوضاع در آن کشور است. بانیان این اقدام ضد ایران بهتر است بر حل مشکلات خود در حوزه حقوق بشر تمرکز کنند که به اندازه کافی هست.
منبع:

1401/09/03
17:01:34
5.0 / 5
360
تگهای خبر: ایران , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل